دومین جلسه کمیسیون کارگری شهرستان ماهشهر

slider-khodroo-vaziyat

دومین جلسه کمیسیون کارگری شهرستان در یک ماه اخیر به ریاست فرماندار برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر بیرانوند در ابتدای جلسه ضمن عرض تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و همچنین خیر مقدم به نماینده محترم مجلس شورای اسلامی از پیگیری های مجموعه کمیسیون کارگری شهرستان تقدیرنمود و سپس مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه جلسه نماینده اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درخصوص مشکلات کارگری شرکت موژان واقع در پتروشیمی بندر امام و همچنین پتروشیمی فارابی توضیحات لازم را ارائه نمود.
سپس در خصوص شرکت لوله سازی نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر گردید که روند فعلی حداقل تا یک ماه آینده ادامه یابد و در این فاصله نماینده محترم مجلس شورای اسلامی این موضوع را از طریق مرکز تا حصول نتیجه پیگیری نماید.در ادامه جلسه مشکلات کارگران شرکت عملیات غیرصنعتی با حضور مدیرعامل این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن با حضور مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مشکل و تقاضای کارگران آن شرکت مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
بیرانوند در این جلسه در خصوص فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز افزود: که انشاالله به زودی خبرهای خوشی برای شهرستان بندر ماهشهر خواهیم داشت و فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی امسال به مرحله اجرا در خواهد آمد. در پایان جلسه نیز علی گلمرادی طی سخنانی خطاب به مسئولین و اعضای کمیسیون کارگری گفت: انتظار بر این است که با توجه به ظرفیت هایی که در منطقه ما وجود دارد مشکلات کارگری همانند دیگر نقاط کشور وجود نداشته باشد. وی افزود: متأسفانه بخش عمده مشکلات کارگری که در منطقه وجود دارد به دلیل نبود یک تشکیلات و ساز و کار قانونی و مدون میباشد که انتظار دارم در این خصوص تشکل و یا کارگروهی با محوریت فرماندار شهرستان تشکیل شود و این موضوعات را به صورت تخصصی حل نماید. گلمرادی افزود: متاسفانه ماده ۳۴ به عنوان اهرمی در دست مدیران صنایع بر علیه کارگران و اخراج آنان استفاده می گردد که نشان از خلا در اجرای موارد قانونی است و می بایست اصلاح گردد.
وی افزود: وجود صنعت در این منطقه می تواند منشاء به وجود آمدن مشاغل خانگی هم باشد که مدیران می بایست شرایط آن را در منطقه فراهم نمایند.علی گلمرادی ضمن تقدیر از عملکرد بیرانوند فرماندار شهرستان به دلیل نظارت بر جذب نیرو در شرکت های منطقه ، افزود:
می بایست یک بار برای همیشه تکلیف جذب نیروهای بومی و غیربومی مشخص شود چه بسا که قانون در ماده ۴۷ به صراحت آن را اعلام نموده است و این وظیفه مدیران اجرایی است که به طور کامل به آن عمل نمایند و انتظار دارم که همه مدیران نسبت به اجرای این قانون و خدمت به شهرستان احساس مسئولیت بیشتری کنند.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top