لزوم استقرار ادارات مستقل در هندیجان/ گلمرادی: با نیروهای ضعیف برخورد می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی«ره» در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های پتروشیمی منطقه، نباید به تکنولوژی قدیمی اکتفا کنند. علی گلمرادی اظهارکرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، آلایندگی‌های محیط زیستی منطقه به‌شدت کاهش می‌یابد که این امر در سلامت محیط و زندگی مردم حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: دومین نتیجه‌ی مثبتی که اجرای این طرح‌ها در پی خواهد داشت، ایجاد اشتغال است که با توجه به اینکه تأکید گردیده از جوانان بومی جویای کار بهره‌گیری شود، می‌تواند به کاهش بیکاری و حل مشکلات اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک نماید. عضو کمیسیون انرژی مجلس، دیگر نتیجه‌ی مثبت اجرای طرح‌های توسعه‌ای را، سودآوری برای کشور دانست که در نهایت منجر به رفاه عمومی در جامعه خواهد شد. گلمرادی اضافه کرد: متأسفانه برخی شرکت‌ها هنوز به سیستم‌های قدیمی خود که بیش از ده‌ها سال از عمر آنان می‌گذرد، بسنده کرده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه و نوآوری ندارند. از طرفی برخی شرکت‌های منطقه مانند پتروشیمی مارون، به شکل گسترده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های توسعه‌ای نموده، که این شرکت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایرین باشد. زیرا در حال حاضر، پتروشیمی مارون، ۷تا ۸درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، مسائل حقوقی کارگران بوده که با توجه به اینکه پتروشیمی مارون با استفاده از تکنولوژی روز، سودآوری خوبی را کسب نموده، شاهد هستیم که خوشبختانه در این مجموعه رضایت قابل قبولی در بین نیروی کار وجود دارد و این مسئله برای ما حائز اهمیت زیادی است. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک پتروشیمی مانند مارون می‌تواند در بخش توسعه و اشتغال‌زایی حرکت خوب و کارهای جدی را انجام دهد و در بخش سودرسانی به سهام عدالت و سهامداران خود موفق عمل نماید، سایر پتروشیمی‌ها نیز می‌توانند به این سمت‌وسو حرکت نمایند. گلمرادی در پایان بیان داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی، علاوه بر اعلام آمادگی برای حمایت از اقدامات توسعه‌ای در منطقه، بر استفاده از نیروهای بومی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی، تأکید جدی دارم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر هندیجان، ضعف برخی مدیران شهرستان هندیجان سبب شده مشکلات در منطقه بیشتر شود که هر روز اخبار آن مردم را مضطرب می‌ کند.مسئولان هیچ پاسخ قاطعی برای رفع مشکلات هندیجان ندارند و یا اعلام می‌کنند در دست بررسی و یا در حال پیگیری است؛ اما زمان اتمام پیگیری‌ها و به نتیجه رسیدن کارها معلوم نیست.

بخشی از مشکلات هندیجان را می‌توان در عدم استقرار ادارات ثبت اسناد، اوقاف، بنیاد مسکن، تعزیرات حکومتی، مزارع پرورش آبزیان، مرکز معاینه فنی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، پلیس + ۱۰ و عدم به‌ کارگیری جوانان بومی و تحصیل‌ کرده در ادارات این شهر برشمرد.

علی گلمرادی به ‌عنوان نماینده و وکیل مردم محروم هندیجان در مجلس شورای اسلامی، که مردم به وی اعتماد کرده و با رأی خود، رسالت بزرگ ارتقاء و شکوفایی شهر و جوانان مستعد آن را بر عهده وی نهاده‌اند، راهی جز برخورد با نیروهای ضعیف و بعضاً سهل ‌انگار که اوضاع شهر را به حالت فعلی رسانده‌اند، ندارد.

اگر مسئولان هندیجان به خود نیایند و برنامه‌های جدید و راهبردی ارائه و نسبت به قبل تلاش خود را دو چندان نکنند؛ احتمال دارد بزودی شاهد تغییرات عمده در این شهرستان باشیم.علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: انتظار من این است که مردم و رسانه‌ها مطالبه گر باشند، سکوت نکنند، مشکلات و معضلات شهرستان و حتی کل حوزه انتخابیه را پیگیری کنند. فعالان اجتماعی و فضای مجازی هم با حفظ حرمت و احترام به مدیران، پیگیر مشکلات و درخواست خود باشند.

وی افزود: بهانه‌های واهی برای عدم‌ استقرار ادارات در هندیجان قابل ‌قبول نیست و بیان‌گر بی تعهدی و بی‌ مسئولیتی ادارات کل خوزستان است.گلمرادی خواستار پیگیریِ جدی مسئولین شهرستان برای رفع مشکلات شد و گفت: هرجا که مسئولین احساس کردند نیاز است که نماینده ورود کند، آماده هستیم تا از مرکز استان یا پایتخت، مشکلات را پیگیری نمائیم.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top