طرح افزایش ۸۰ هزارتن به ظرفیت باربری بندر امام آغاز شد

slider-zarfiyat-80

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح چند طرح و نیز بازدید از روند اجرای طرح های در دست اجرا در اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان وارد بندر امام خمینی (ره) شد.به گزارش ایرنا مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: طرح تعمیر اساسی اسکله ۲۷ تا ۳۴ بندر امام با ۵۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری اجرا می شود که با اجرای آن ۳۰۰ نفر مشغول به کار می شوند.
عادل دریس افزود: با اجرای این طرح ۸۰ هزار تن به ظرفیت باربری در اسکله های بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان افزوده می شود ضمن اینکه ارتقا توان پهلوگیری کشتی ها و کاهش احتمال بروز حادثه و خسارت به کشتی ها از دیگر مزایای اجرای این طرح می باشد که باید ظرف مدت ۲۷ ماه اجرا شود.
به گزارش ایرنا مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.
بندرامام خمینی (ره) در اواسط نهمین دهه از آغاز فعالیتش، اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد، این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top