اداره ثبت اسناد باید در بندر هندیجان مستقر شود

slider-sarbandar

نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: علت مستقر نشدن اداره ثبت ‌اسناد در بندر هندیجان برای ما مشخص نیست ما در حال پیگیری هستیم تا این اداره که خواست مردمی است در این شهر محروم هر چه سریع‌تر مستقر شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، هندیجان ۱۵ سال است که شهرستان شده و تقریباً همه ادارات در آن مستقر شده‌اند اما برخی دیگر از ادارات از جمله ثبت اسناد، محیط زیست، اوقاف و امور خیریه، تعزیرات حکومتی، معاینه فنی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هنوز با تلاش مسئولان، رسانه‌ها، خبرنگاران و درخواست‌های مردمی حاضر نیستند در این شهر محروم مستقر شوند.

علاوه بر پیگیری و همکاری مسئولان شهر هندیجان با ادارات کل خوزستان که هنوز ادارات آن‌ها در هندیجان مستقر نیستند معلوم نیست چرا مسئولان ادارات کل خوزستان از این امر امتناع یا مقابله می‌کنند تا ادارات فوق در هندیجان مستقر نشوند، از این رو با علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع و راهکارها در این زمینه به گفت‌وگو پرداختیم.

نکات مهم این گفت و گو را ابتدا می‌خوانید.

  • چرا این اداره در هندیجان مستقر نمی‌شود؟
  • برخی مسئولان حاضر نیستند به مردم خدمت کنند
  • باید اداره ثبت اسناد در هندیجان مستقر شود

تسنیم: هندیجان ۱۵ سال شهرستان شده اما چرا هنوز این ادارات مستقر نیستند؟

گلمرادی: قرار نیست در سطح شهرستان هندیجان شاهد نبود ادارات باشیم، بالاخره شهرستانی تأسیس‌ شده و باید همه امکانات مصرحِ در قانون اساسی در آن قرار داده شود. بر اساس قوانین و ضوابط اداری باید همه ادارات در آن مستقر باشند.

با توجه به شرایط خاص هندیجان که بسیار محروم و مظلوم است باید به این شهر بیشتر از همه شهرها رسیدگی شود. صلاح نیست هندیجان عقب‌افتاده امور اداری و سیاسی آن مختل باشد.

تسنیم: برنامه شما در سال ۱۳۹۷ برای استقرار این ادارات چیست؟

گلمرادی: نباید مشکلات یک شهرستان در شهرهای هم‌جوار انجام شود، ما و شهرستان کمک می‌کنیم و ادارات کل استان خوزستان نیز باید همکاری کنند تا اداراتی همچون ثبت‌ اسناد، محیط ‌زیست، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تعزیرات حکومتی و اوقاف و امور خیریه در هندیجان مستقر شوند.

یکی از موضوعات جدی ما در سال ۹۷ استقرار ادارات در سطح شهرستان هندیجان است، ما با جدیدت تمام پیگیر هستیم و امیدواریم همه مدیران کل مربوطه با شهرستان محروم هندیجان همکاری لازمه را داشته باشند.

تسنیم: چرا برخی مسئولان استانی حق و حقوق هندیجان را رعایت نمی‌کنند؟

گلمرادی: قرار نیست بعد از ۱۵ سال از شهرستان شدن هندیجان ما هنوز شاهد نمایندگی ادارات باشیم، بالاخره شهرستانی با صلاح‌ دید وزارت کشور تأسیس‌ شده بنابراین همه دستگاه‌های دولتی باید در آن مستقر یا ارتقا داده شوند. این حق مردم است.

مسئولان باید حق‌ و حقوق مردم را رعایت کرده و به آن‌ها عمل کنند، چه لزومی دارد ما بعد از این‌ همه سال از شهرستان شدن هندیجان شاهد نمایندگی ادارات باشیم یا اصلاً ادارات مهم استقرار پیدا نکرده‌اند.

تسنیم: علت همکاری نکردن مسئولان استانی با مردم هندیجان چیست؟

گلمرادی: استقرار نیافتن ادارات در هندیجان ضعف جدی ادارات کل و مدیران آن در استان خوزستان است، اگر مدیران کل متعهد، دلسوز و مسئولیت ‌پذیر بودند ادارات شهرستان هندیجان را بعد از این همه‌ سال که از شهرستان شدن هندیجان می‌گذرد مستقر می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: بهانه‌های واهی برای مستقر نکردن ادارات در هندیجان قابل‌ قبول نیست و بیان‌گر بی‌تعهدی و بی‌مسئولیتی ادارات کل خوزستان است و توصیه می‌کنم در سال ۹۷ تلاش کنند این مشکل مردم هندیجان را برطرف شود و هرجایی که در سطح کشور برای آن‌ها مشکلی رخ دهد بنده کمک می‌کنم.

تسنیم: انتظار شما از رسانه و فعالان مجازی هندیجان چیست؟

گلمرادی: از خبرنگاران هندیجان که در همه صحنه‌ها حاضر بوده و معضلات، مشکلات مردم را مطرح می‌کنند تشکر و قدردانی رادارم و از خبرگزاری تسنیم و خبرنگار آن در هندیجان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

انتظار من این است که مردم و رسانه‌ها مطالبه‌گر باشند، سکوت نکنند بلکه پیگیر مشکلات و معضلات شهرستان یا کل حوزه انتخابیه را پیگیری کنند. فعالان اجتماعی و فضای مجازی هم با حفظ حرمت و احترام مدیران پیگیر مشکلات و درخواست خود باشند.

گفت‌وگو از محمدمهدی صادقی

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top