وزارتخانه ها به دنبال افراد توانمند و قوی باشند

نماینده مردم شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی«ره» در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های پتروشیمی منطقه، نباید به تکنولوژی قدیمی اکتفا کنند. علی گلمرادی اظهارکرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، آلایندگی‌های محیط زیستی منطقه به‌شدت کاهش می‌یابد که این امر در سلامت محیط و زندگی مردم حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: دومین نتیجه‌ی مثبتی که اجرای این طرح‌ها در پی خواهد داشت، ایجاد اشتغال است که با توجه به اینکه تأکید گردیده از جوانان بومی جویای کار بهره‌گیری شود، می‌تواند به کاهش بیکاری و حل مشکلات اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک نماید. عضو کمیسیون انرژی مجلس، دیگر نتیجه‌ی مثبت اجرای طرح‌های توسعه‌ای را، سودآوری برای کشور دانست که در نهایت منجر به رفاه عمومی در جامعه خواهد شد. گلمرادی اضافه کرد: متأسفانه برخی شرکت‌ها هنوز به سیستم‌های قدیمی خود که بیش از ده‌ها سال از عمر آنان می‌گذرد، بسنده کرده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه و نوآوری ندارند. از طرفی برخی شرکت‌های منطقه مانند پتروشیمی مارون، به شکل گسترده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های توسعه‌ای نموده، که این شرکت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایرین باشد. زیرا در حال حاضر، پتروشیمی مارون، ۷تا ۸درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، مسائل حقوقی کارگران بوده که با توجه به اینکه پتروشیمی مارون با استفاده از تکنولوژی روز، سودآوری خوبی را کسب نموده، شاهد هستیم که خوشبختانه در این مجموعه رضایت قابل قبولی در بین نیروی کار وجود دارد و این مسئله برای ما حائز اهمیت زیادی است. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک پتروشیمی مانند مارون می‌تواند در بخش توسعه و اشتغال‌زایی حرکت خوب و کارهای جدی را انجام دهد و در بخش سودرسانی به سهام عدالت و سهامداران خود موفق عمل نماید، سایر پتروشیمی‌ها نیز می‌توانند به این سمت‌وسو حرکت نمایند. گلمرادی در پایان بیان داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی، علاوه بر اعلام آمادگی برای حمایت از اقدامات توسعه‌ای در منطقه، بر استفاده از نیروهای بومی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی، تأکید جدی دارم.

علی گلمرادی در چهارمین کنگره ملی شعر خلیج فارس که با حضور ۴۵۰ نفر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان برگزار شد اظهار کرد: در سطح استان خوزستان تغییر و تحولات مدیریتی مانند استاندار و مدیران کل به خوبی انجام شد هر چند در برخی حوزه ها جای گله مندی وجود دارد.
وی با بیان اینکه انتخاب محمد جورند به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان یکی از انتصاب های موفق در این استان بوده است افزود: حقیقتا با انتصاب وی توسط وزارتخانه و استاندار خوزستان شاهد اتفاقات بسیار مثبتی در این حوزه در سطح استان می باشیم.
وی افزود: علیرغم ظرفیت های بسیاری که در کشور و مخصوصا در خوزستان وجود دارد ما شاهدیم که مشکلات و گرفتاری ها کم نیست و البته این به معنی متعدد و گسترده بودن دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست اما لیاقت این ملت و مردم بیش از این هاست و خدمت باید برای مردمی که همواره پشتیبان نظام و لایت فقیه بوده و از ارزش ها دفاع کرده اند به صورت بالفعل در آید.
نماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوزستان به عنوان قلب تپنده کشور و به عنوان استانی که در بین همه استان ها سرآمد است و در دوران دفاع مقدس نقش کلیدی بازی کرد و امروز نیز این نقش را در عرصه سازندگی در حال ایفا می باشد.
وی افزود: امروز نهاد های سیاسی مانند دولت و مجلس از خوزستانی که با ظرفیت های اقتصادی و صنعتی گسترده که می تواند بیش از گذشته با کمک به امنیت و اشتغال نجات بخش کشور باشد غافل هستند و خوزستان را در تراز با سایر استان ها ارزیابی می کنیم در صورتی که باید با نگاه ملی و به عنوان قلب تپنده در حوزه اقتصاد و کشور از آن بهره گیری کنیم
وی گفت: از همکاران خود در مجلس خواهم خواست نگاه خود را در رصد و پیگیری نسبت به خوزستان تغییر دهند تا بهره گیری خوبی بعمل آید.
وی افزود: فارس بودن خلیج فارس یک حقیقت است و باید براساس سبک های حقیقی از آن صیانت کرد. شعر از وجود انسان ها براساس احساسات پاک درونی شکل می گیرد و بر بیان حقایق نیز می تواند موثر باشد.
چهارمین کنگره ملی شعر خلیج فارس پس از چهار سال وقفه با ۱۵۰۰ اثر از ۲۰ استان کشور در شهرستان هندیجان برگزار شد.شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top