۵ کیلومتر از باند دوم محور بندر ماهشهر- هندیجان زیر بار ترافیک رفت

fars-news-arman

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر ماهشهر، علی گلمرادی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان با تامین اعتبار ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی پنج کیلومتر از جاده بندر ماهشهر- هندیجان امروز به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پنج کیلومتر که حد فاصل کیلومتر ۳۱ تا کیلومتر ۳۶ جاده بندر ماهشهر به هندیجان است به دلیل منتهی شدن به آرامگاه شاهزاده حمزه از پرترددترین نقاط این محور است و بهره برداری از این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات دارد.

نماینده بندر ماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی (ره) عنوان کرد: عملیات نهایی آسفالت این جاده ۲۸ اسفندماه به پایان رسیده بود اما به دلیل آغاز تعطیلات نوروزی و تردد زیاد وسایل نقلیه کار خط‌کشی و نصب علایم تا امروز به طول انجامید.

گلمرادی گفت: سعی شد این پروژه تا قبل از موج دوم مسافرت‌های نوروزی که کارفرمای آن شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل کشور است، به پایان برسد که خوشبختانه امروز با نصب علایم به بهره‌برداری رسید.

گلمرادی همچنین از اتمام عملیات اجرایی کل این محور تا پایان فروردین ماه خبر داد و افزود: پیش از این ردیف بودجه اجرای عملیات این پروژه در ردیف هشتم اعتبارات ملی قرار داشت اما با توجه به اینکه این جاده از حادثه‌خیزترین محورهای استان خوزستان است با پیگیری‌های مداوم تلاش شد ردیف بودجه این پروژه از ردیف هشتم که حدود ۸ سال به طول می‌انجامید، به ردیف اول اعتبارات ملی تغییر پیدا کند که تاثیر قابل توجهی برای تسریع در اجرای آن داشت.

وی در پایان بیان کرد: از این رو با هدف کاهش تصادفات این جاده که سالانه جان تعداد بالایی از هم‌استانی‌های عزیز را با خطر مواجه می‌کرد، فاز نخست (کیلومتر ۱۰ تا ۳۱) این جاده که شامل عملیات زیرسازی، روسازی و آسفالت است، انجام شد و پیش‌بینی می‌شود کار فاز نهایی این پروژه تا پایان فروردین ماه به اتمام برسد.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top