پیگیری گلمرادی درخصوص جذب نیروهای غیربومی در شرکت نفت و گاز آغاجاری

نماینده مردم شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی«ره» در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های پتروشیمی منطقه، نباید به تکنولوژی قدیمی اکتفا کنند. علی گلمرادی اظهارکرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، آلایندگی‌های محیط زیستی منطقه به‌شدت کاهش می‌یابد که این امر در سلامت محیط و زندگی مردم حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: دومین نتیجه‌ی مثبتی که اجرای این طرح‌ها در پی خواهد داشت، ایجاد اشتغال است که با توجه به اینکه تأکید گردیده از جوانان بومی جویای کار بهره‌گیری شود، می‌تواند به کاهش بیکاری و حل مشکلات اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک نماید. عضو کمیسیون انرژی مجلس، دیگر نتیجه‌ی مثبت اجرای طرح‌های توسعه‌ای را، سودآوری برای کشور دانست که در نهایت منجر به رفاه عمومی در جامعه خواهد شد. گلمرادی اضافه کرد: متأسفانه برخی شرکت‌ها هنوز به سیستم‌های قدیمی خود که بیش از ده‌ها سال از عمر آنان می‌گذرد، بسنده کرده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه و نوآوری ندارند. از طرفی برخی شرکت‌های منطقه مانند پتروشیمی مارون، به شکل گسترده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های توسعه‌ای نموده، که این شرکت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایرین باشد. زیرا در حال حاضر، پتروشیمی مارون، ۷تا ۸درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، مسائل حقوقی کارگران بوده که با توجه به اینکه پتروشیمی مارون با استفاده از تکنولوژی روز، سودآوری خوبی را کسب نموده، شاهد هستیم که خوشبختانه در این مجموعه رضایت قابل قبولی در بین نیروی کار وجود دارد و این مسئله برای ما حائز اهمیت زیادی است. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک پتروشیمی مانند مارون می‌تواند در بخش توسعه و اشتغال‌زایی حرکت خوب و کارهای جدی را انجام دهد و در بخش سودرسانی به سهام عدالت و سهامداران خود موفق عمل نماید، سایر پتروشیمی‌ها نیز می‌توانند به این سمت‌وسو حرکت نمایند. گلمرادی در پایان بیان داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی، علاوه بر اعلام آمادگی برای حمایت از اقدامات توسعه‌ای در منطقه، بر استفاده از نیروهای بومی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی، تأکید جدی دارم.

نامه تاکیدی علی گلمرادی نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه امیدیه، ماهشهر، هندیجان و بندر امام(ره) به ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری درخصوص جذب نیروی غیربومی

با توجه به گزارشات و اخبار منتشر شده، مبنی بر جذب و بکارگیری تعدادی نیروی غیربومی در واحدهای حراستی و حفاظتی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، علی گلمرادی نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه امیدیه، ماهشهر، هندیجان و بندر امام(ره) با نامه ای تاکیدی به ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری خواستار بررسی این موضوع شده است در بخشی از این نامه اشاره شده است: در صورت صحت این اخبار و گزارشات، بایستی به استناد ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه ی اقتصادی کشور؛ در اسرع وقت نیروهای بومی جایگزین افراد غیربومی شوند.

گفتتی است در این نامه گلمرادی نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی از سید مهران رفیعی فرماندار شهرستان به عنوان رئیس شورای تامین و اشتغال، خواستار #پیگیری_ویژه درخصوص موضوع جذب نیروی غیربومی شد.

jazbe-niru-aghajari

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top