خوزستان درمانده حداقل امکانات رفاهی است

نماینده مردم شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی«ره» در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های پتروشیمی منطقه، نباید به تکنولوژی قدیمی اکتفا کنند. علی گلمرادی اظهارکرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، آلایندگی‌های محیط زیستی منطقه به‌شدت کاهش می‌یابد که این امر در سلامت محیط و زندگی مردم حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: دومین نتیجه‌ی مثبتی که اجرای این طرح‌ها در پی خواهد داشت، ایجاد اشتغال است که با توجه به اینکه تأکید گردیده از جوانان بومی جویای کار بهره‌گیری شود، می‌تواند به کاهش بیکاری و حل مشکلات اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک نماید. عضو کمیسیون انرژی مجلس، دیگر نتیجه‌ی مثبت اجرای طرح‌های توسعه‌ای را، سودآوری برای کشور دانست که در نهایت منجر به رفاه عمومی در جامعه خواهد شد. گلمرادی اضافه کرد: متأسفانه برخی شرکت‌ها هنوز به سیستم‌های قدیمی خود که بیش از ده‌ها سال از عمر آنان می‌گذرد، بسنده کرده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه و نوآوری ندارند. از طرفی برخی شرکت‌های منطقه مانند پتروشیمی مارون، به شکل گسترده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های توسعه‌ای نموده، که این شرکت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایرین باشد. زیرا در حال حاضر، پتروشیمی مارون، ۷تا ۸درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، مسائل حقوقی کارگران بوده که با توجه به اینکه پتروشیمی مارون با استفاده از تکنولوژی روز، سودآوری خوبی را کسب نموده، شاهد هستیم که خوشبختانه در این مجموعه رضایت قابل قبولی در بین نیروی کار وجود دارد و این مسئله برای ما حائز اهمیت زیادی است. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک پتروشیمی مانند مارون می‌تواند در بخش توسعه و اشتغال‌زایی حرکت خوب و کارهای جدی را انجام دهد و در بخش سودرسانی به سهام عدالت و سهامداران خود موفق عمل نماید، سایر پتروشیمی‌ها نیز می‌توانند به این سمت‌وسو حرکت نمایند. گلمرادی در پایان بیان داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی، علاوه بر اعلام آمادگی برای حمایت از اقدامات توسعه‌ای در منطقه، بر استفاده از نیروهای بومی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی، تأکید جدی دارم.

نماینده مردم ماهشهر و امیدیه در مجلس گفت: ظرفیت موجود در استان خوزستان به تنهایی می‌تواند کل کشور را اداره کند اما خود استان درمانده حداقل امکانات رفاهی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، علی گلمرادی امروز در نشست مشترک مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصاد و دارایی خوزستان با اعضای مجمع نمایندگان استان و با حضور جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در بعد اقتصاد علی‌رغم ظرفیت‌های مناسب در کشور اما مشکل کشوری داریم، به علت سوء مدیریت نهاد‌های سیاسی مخصوصا در دو دهه اخیر نتیجه این شده که مردم امروز درحال رنج کشیدن هستند.

وی با اشاره به لزوم تغییر رویه مدیریت نهادها افزود: همیشه میان ظرفیت‌های اقتصادی و رفاه اجتماعی رابطه مستقیم وجود دارد اما ما بعضا خودمان را با استان‌های می‌سنجیم که هیچ ظرفیت اقتصادی ندارند و در نمودار نشان می‌دهیم که در بهترین جا قرار داریم.

نماینده مردم ماهشهر و امیدیه بیان کرد: ظرفیت موجود در استان خوزستان به تنهایی می‌تواند کل کشور را اداره کند اما خود استان درمانده حداقل امکانات رفاهی است.وی با بیان اینکه ظرفیت‌های قدرتی و تصمیم‌گیری در استان خوزستان باید نزدیک شوند گفت: مجمع نمایندگان باید در کنار سایر ارگان‌های استان قرار بگیرند و بسته‌های تعریف کنیم تا نگاه افرادی که در پایتخت برای منافع ملی و استانی خوزستان را به خطر انداخته‌اند، تغییر دهیم.

گلمرادی تصریح کرد: استان خوزستان کارگاه تولیدی کشور است و بی‌توجهی به استان خوزستان به منزله نابودی کل کشور است، باید پیشرفت استان خوزستان نگاه مسئولان کشوری را تغییر دهیم.وی تاکید کرد: باید با استدلال و منطق مطالبه کنیم و واهمه نداشته باشیم هچنین پیگیری‌های مجمع نمایندگان براساس منافع ملی و نظام است.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top