فراکسیون صیادی در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود

لزوم برگشت قیمت مازاد فروش بنزین به هندیجانی ها توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی

نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌منظور بررسی و پیگیری سریع مشکلات صیادان فراکسیون صیادی تشکیل و اعضای آن به هندیجان دعوت می‌شوند.

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان اظهار داشت: ساختار شیلات در شهرستان‌ها ساماندهی می‌شود تا یک سازمان پویا از صیادان حمایت و مشکلات آن‌ها را بیشتر پیگیری کند.وی افزود: اگر هندیجان در بحث آبزیان برند شود، باید صنایع بسته‌بندی احداث تا ارزش‌افزوده داشته باشد متأسفانه در این شهر برنامه‌ریزی قبلی مناسب نداشته است. هندیجان بسیار محروم و عقب‌مانده است.

نماینده مردم هندیجان در مجلس بیان کرد: ما در رابطه با ایجاد فراکسیون صیادی در مجلس اقدام کرده و اعضای آن را به هندیجان دعوت خواهیم کرد تا از نزدیک مشکلات آن را بررسی و برطرف کنند.وی گفت: بیمه صیادان، سخت و زیان‌آور بودن شغل آن‌ها، تردد و صدر مجوز برای شناورهای فاقد مجوز از مهم‌ترین خواسته‌های صیادان محروم هندیجانی از مسئولان است که باید برطرف شود.

گلمرادی عنوان کرد: ماهی و میگو شهرستان بندر هندیجان در ایران بسیار معروف است و این مهم نیازمند احداث کارخانه‌های بسته‌بندی جهت نگه‌داری و صادرات آن به کشورهای منطقه است.

طرح هزار هکتاری پروش میگو بندر هندیجان اجرایی شود

وی افزود: طرح هزار هکتاری پرورش میگو هندیجان که تعدادی از جوانان دنبال آن هستند بسیار مهم بوده که مسئولان اجرایی باید برای فعالیت آن همت کنند. باید به جوانان میدان عمل بیشتری داد.نماینده مردم هندیجان در مجلس بیان کرد: متأسفانه در هندیجان هیچ‌ گونه برنامه‌ریزی مدون قبلی برای توسعه پایدار آن صورت نگرفته، بنابراین برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه شهرهای جنوبی خوزستان باید در دستور کار مقامات اجرایی قرار گیرد.

وی گفت: ما نمایندگان به همراه مردم از مسئولان مطالبه‌گری می‌کنیم که چرا تاکنون این شهرها عقب‌مانده هستند. چرا به شهرهای کوچک و محروم توجه نشده است. هندیجان مادر شهر حوزه انتخابیه امروز نیازمند توجه فوری است.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top