رفتار جنجالی دکتر علی گلمرادی با مهندس زنگنه در کمیسیون انرژی

نماینده مردم شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی«ره» در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های پتروشیمی منطقه، نباید به تکنولوژی قدیمی اکتفا کنند. علی گلمرادی اظهارکرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، آلایندگی‌های محیط زیستی منطقه به‌شدت کاهش می‌یابد که این امر در سلامت محیط و زندگی مردم حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد. وی ادامه داد: دومین نتیجه‌ی مثبتی که اجرای این طرح‌ها در پی خواهد داشت، ایجاد اشتغال است که با توجه به اینکه تأکید گردیده از جوانان بومی جویای کار بهره‌گیری شود، می‌تواند به کاهش بیکاری و حل مشکلات اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک نماید. عضو کمیسیون انرژی مجلس، دیگر نتیجه‌ی مثبت اجرای طرح‌های توسعه‌ای را، سودآوری برای کشور دانست که در نهایت منجر به رفاه عمومی در جامعه خواهد شد. گلمرادی اضافه کرد: متأسفانه برخی شرکت‌ها هنوز به سیستم‌های قدیمی خود که بیش از ده‌ها سال از عمر آنان می‌گذرد، بسنده کرده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه و نوآوری ندارند. از طرفی برخی شرکت‌های منطقه مانند پتروشیمی مارون، به شکل گسترده‌ای اقدام به اجرای طرح‌های توسعه‌ای نموده، که این شرکت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایرین باشد. زیرا در حال حاضر، پتروشیمی مارون، ۷تا ۸درصد کل تولید صنعت پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، مسائل حقوقی کارگران بوده که با توجه به اینکه پتروشیمی مارون با استفاده از تکنولوژی روز، سودآوری خوبی را کسب نموده، شاهد هستیم که خوشبختانه در این مجموعه رضایت قابل قبولی در بین نیروی کار وجود دارد و این مسئله برای ما حائز اهمیت زیادی است. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک پتروشیمی مانند مارون می‌تواند در بخش توسعه و اشتغال‌زایی حرکت خوب و کارهای جدی را انجام دهد و در بخش سودرسانی به سهام عدالت و سهامداران خود موفق عمل نماید، سایر پتروشیمی‌ها نیز می‌توانند به این سمت‌وسو حرکت نمایند. گلمرادی در پایان بیان داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی، علاوه بر اعلام آمادگی برای حمایت از اقدامات توسعه‌ای در منطقه، بر استفاده از نیروهای بومی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی، تأکید جدی دارم.

رفتار جنجالی دکتر علی گلمرادی با مهندس زنگنه  در کمیسیون انرژی/ در آزمون استخدامی نفت تجدید نظرکنید

به گزارش پترونیوز، دکتر علی گلمرادی نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه، بندرماهشهر، بندرامام خمینی(ره)، هندیجان و امیدیه صبح روز گذشته در جلسه کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد به شرایط مندرج در آزمون استخدامی نفت بیان داشت: مگر می شود معیار سنجش برای استخدامی نیروهای صنعت نفت، معدل دانشگاه بصورت یکسان در سطح کشور باشد در حالیکه کیفیت آموزش و پرورش در استان خوزستان به دلیل وجود ریزگردها با تعطیلی بیش از حد ادارات آموزش و پرورش، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همراه بوده و از طرفی گرمای بیش از ۵۰ درجه توان دانش آموزان و دانشجویان را برای مطالعه گرفته و از طرفی فضاهای آموزشی، امکانات آموزشی و اساتید برجسته نیز در این استان به دلیل شرایط خاص اقلیمی با محدودیت مواجه می باشد.

وی افزود: بنابراین ضرورت دارد در شرایط تعریف شده به صورت جدی تجدید نظر به عمل آید و استثنائات ویژه برای استان خوزستان در نظر گرفته شود تا حقوق خوزستانی‌ها ضایع نشود.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top