گلمرادی در بازدید از شهرک صنعتی ماهشهر

نباید فرصت تولید و اشتغال را از جوانان گرفت/صنایع پتروشیمی به تولید کنندگان بومی کم لطفی نکنند

ماینده شهرستان های ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی در بازدید و سرکشی از شهرک صنعتی ماهشهر گفت: جای تاسف دارد که یک فرصت شغلی را از جوانان کشور می گیریم و برای بازار های خارجی فرصت تولید و اشتغال زایی ایجاد می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان بندر ماهشهر، علی گلمرادی طبق روال هر هفته برای سرکشی از حوزه انتخابیه خود، امروز پنجشنبه ۱۸ آبان، وارد شهرستان ماهشهر شد و این بار قرعه به نام شهرک صنعتی این شهر افتاد.

گلمرادی ضمن بازدید از شهرک صنعتی و روند تولید شرکت های تولیدی به پای در و دل کارگران و کارکنان شرکت های مختلف این صنعت نشست و در نهایت با مدیریت شهرک صنعتی ماهشهر جهت ارزیابی و رفع نواقص و کمبود های شهرک صنعتی به بحث و گفت وگو پرداخت.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: با توجه به این که امروزه یکی از چالش های اساسی که پیش روی دولت قرار دارد، معضل اشتغال و اقتصاد مردم است و بدون شک، شهرک های صنعتی نه تنها می توانند طیف وسیعی از جوانان جویای کار را به خود جذب کنند بلکه می توانند حل مشکل اقتصاد منطقه را هم تا بخشی هموار سازند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در بازدیدی که انجام شد متاسفانه خیلی از صاحبان کارخانجات در این شهرک صنعتی از کم لطفی های برخی از صنایع پتروشیمی و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند و بازار فروش محصولات خود اعلام نارضایتی کردند.

وی تصریح کرد: با وجود محصولات استاندارد با قیمت های مناسبی که در برخی از کارخانه های این شهرک تولید می شود شایسته نیست که صنایع پتروشیمی ما همین محصولات را با همین کیفیت از خارج از کشور تهیه و به داخل وارد نمایند. متاسفانه این امر باعث کاهش تولید برخی از کارخانه ها شده است و برخی دیگر را هم به مرز تعطیلی کشانده است.

این نماینده مجلس با اشاره به اشتغال و رشد اقتصاد منطقه عنوان کرد: باید جلسه ای با تمام مسئولان شهرستان ترتیب داده شود که با هم اندیشی پلی ارتباطی از صنایع پتروشیمی به کارخانه های شهرک صنعتی زده شود که آن دسته از نیاز های خود را که در این کارخانجات تهیه و تولید می شود را از همین شهرستان و شهرک صنعتی خودمان خریداری کنند که هم در اشتغال زایی سهیم، و هم در رشد اقصادی منطقه نقش داشته باشند.

وی گفت: نباید اجازه دهیم با این بی مهری ها و بی توجهی ها واحد های تولیدی بومی شهرستان را به مرز تعطیلی بکشاند و به سادگی با خرید های گزاف از خارج از کشور به پیکره اقتصاد کشور و واحد های تولیدی آسیب بزنیم. واقعا جای تاسف دارد که یک فرصت شغلی را از جوانان کشور و منطقه می گیریم و در مقابل برای بازار های خارجی فرصت تولید و اشتغال زایی ایجاد می کنیم.

گلمرادی اذعان داشت: اگر که واقعا ادعا داریم و شعار تولید و اشتغال سر می دهیم و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را راه پیشرفت کشور می دانیم، باید آن را اجرایی کنیم و به آن توجه ویژه ای داشته باشیم تا منجر به توسعه صنایع و در نهایت توسعه تولید شود.

شهرک صنعتی ماهشهرعلی گلمرادی

 

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top