عضو کمیسیون انرژی مجلس: استکبار همان تفکر یزیدیان را دنبال می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس: استکبار همان تفکر یزیدیان را دنبال می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همان تفکر منسوخ یزیدیان را دنبال می‌کند، اما ما باقدرت تفکر عاشورا را تا ظهور منجی عالم بشریت ادامه خواهیم داد.

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: فرارسیدن اربعین حسینی را به همه شیعیان جهان، ملت شریف ایران و به ویژه مردم حوزه انتخابیه تسلیت عرض کرده و امیدوارم همه ما بتوانیم در روز اربعین توفیق خدمت‌رسانی به زائران را داشته باشیم.

وی افزود: در سطح حوزه انتخابیه مردم پرشور، پرتلاش، باشعور عزاداری کرده و در این ایام اربعین حسینی بسیار سنگ تمام گذاشته و از زوار پیاده استان‌های دیگر به بهترین نحو پذیرایی می‌کنند.

نماینده مردم هندیجان، ماهشهر، امیدیه بیان کرد: بسیاری از مردم منطقه ما در کربلای معلی حاضرشده و در آن سرزمین مقدس مشغول خدمت‌رسانی هستند، همچنین مردم حوزه ما در شلمچه با برپایی موکب پذیرایی قدم بزرگی در خدمت زوار برداشته‌اند.

وی گفت: سهم مردم حوزه انتخابیه هندیجان در استقبال از زائران قابل‌توجه بوده و در این حرکت بزرگ خوزستان نقش پررنگی دارد، به‌طوری‌که مؤمنان و شیعیان مولا امیر المومنین علی(ع) با شور و حرارت بسیار عجیبی خواهان خدمت به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) هستند.

گلمرادی عنوان کرد: موکب شهرستان هندیجان به همراه موکب بزرگ ماهشهر در موقعیت قمر بنی‌هاشم با استقبال خادمان مواجه شده و تا روزهای بعد از اربعین حسینی از زائران پذیرایی می‌کنند.

فرهنگ عاشورا رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود

وی افزود: فرهنگ عاشورا و تفکرات حسینی یکی از عوامل اساسی، کلیدی در پیروزی این نظام مقدس بوده است؛ یعنی فرهنگ حسین(ع) نجات‌بخش انسان‌ها است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: فرهنگ مقاومت، ایثار، شهادت، ازخودگذشتگی، شجاعت، استکبارستیزی، زیر بار ظلم ظالمان نرفتن، نفی طاغوت همگی از آثار کربلای معلی بوده که در نظام جمهوری اسلامی ایران تجلی پیداکرده است.

وی گفت: ملت ما به‌خوبی با تأسی از فرهنگ عاشورا توانست مستکبران شرق و غرب را به خاک ذلت کشانده و با ایجاد یک حکومت دینی بعد از تشکیل حکومت اسلامی پیامبر مکرم اسلام(ص) بار دیگر این فرهنگ غنی را به مردم دنیا نشان دهد.

گلمرادی عنوان کرد: فرهنگ عاشورا در بین ملت ایران در سرنگونی رژیم فاسد پهلوی، ستم‌شاهی تأثیر مثبت داشته و با پیروی از رهبر کبیر انقلاب اسلامی همه معادلات فاسد مستکبران را یک‌شبه از بین بردند.

وی افزود: ما در ابتدای انقلاب اسلامی با اهدایی خون پاک فرزندان خود توانستیم تاکنون انقلاب خود را ادامه دهیم چراکه خون این جوانان با تأسی از سرور و سالار شهیدان کربلا امام حسین(ع) عجین شده است.

جوانان ما با تفکر عاشورا از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع می‌کنند

نماینده مردم هندیجان در مجلس بیان کرد: امروز هم جوانان ما در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) با تفکر کربلایی خود این راه بزرگ را ادامه می‌دهند و یقین داریم سرمنزل ما حضور در کنار امام عصر ارواحنا فدا(عج) خواهد بود.

وی گفت: امروز استکبار جهانی با همان تفکر منسوخ یزیدی خواهان کنار زدن تفکر عاشورایی ملت ما است، اما ما هیچ‌گاه کربلا و حسین(ع) را فراموش نکرده و باقدرت این راه را تا ظهور منجی عالم بشریت ادامه می‌دهیم.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top