علی گلمرادی در دیدار با آقای دکتر ربیعی وزیر کار تعاون کار و رفاه اجتماعی

علی گلمرادی در دیدار با آقای دکتر ربیعی وزیر کار تعاون کار و رفاه اجتماعی

علی گلمرادی در دیدار با آقای دکتر ربیعی وزیر کار تعاون کار و رفاه اجتماعی در روز چهارشنبه مورخه  ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۶

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نگاهی متفاوت به حوزه انتخابیه اینجانب در قیاس با سایر نقاط کشور داشته باشد.
امروزه فعالیت‌های گسترده اقتصادی و صنعتی درسطح حوزه انتخابیه اینجانب باعث گردیده تا از قبل این گونه فعالیتها، محیط زیست و شرایط زندگی مردم در مخاطره باشد، بنابراین باید با توجه ویژه رفع مشکلات و معضلات ناشی از آثار این گونه فعالیت های صنعتی، مورد نظر مسئولین ذیربط باشد.

توجه به شرایط کار کارگران و تامین رفاهیات مورد نیاز آنان به منظور ایجاد انگیزه در جهت تحقق بهره وری بالا در اینگونه صنایع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تامین امکانات بهداشتی و درمانی مناسب به لحاظ ماهیت آسیب رسانی و خسارت رسانی صنعت از جمله ضروریات حوزه انتخابیه اینجانب می باشد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نظارت‌های خود را بر رفتار کارفرمایان نسبت به کارگران افزایش دهد و در جهت جلوگیری از تضیع حقوق آنان از جانب کارفرمایان جدی باشد.

باید بپذیریم با توجه به اولویت برخی از مدیران صرفا به تولید و غافل شدن از انسانها در محیط کاری، نگرانی های خاصی در این زمینه وجود دارد که باید در این مورد تجدید رویه صورت پذیرد.

از جمله مشکلات موجود در جهت صیانت از حق و حقوق کارگران شرایط وضوابط حاکم بر قانون کار مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد می باشد که نیازمند بازنگری و تجدید نظر در این زمینه می باشد چرا که کارفرمایان به راحتی و بدون هرگونه عذر موجه نسبت به تعدیل و اخراج کارگران اقدام و عملا قدرت دفاع از حقوق آنها امکانپذیر نمیباشد.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top