نماینده مردم هندیجان، ماهشهر، بندر امام، امیدیه و جاییزان:

گفتگوی اختصاصی تابا؛همه در عقب ماندگی خوزستان دخیل هستند

اگر توجهی به رفع مشکلات مردم نشود با مسئولین کم کار برخورد می کنم

مردم با من تماس می گیرند ضمن ارائه مشکلات از مسئولین گلایه شدید دارند، من به تمامی مسئولین حوزه انتخابیه خود اعلام     می دارم اگر توجهی به رفع مشکلات مردم نشود با مسئولین کم کار برخورد می کنم و از طریق قانونی هم وارد خواهم شد.به گزارش خبرنگار تابا؛ از هندیجان دکتر علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان ماهشهر امیدیه، بندر امام  و جایزان در مراسم افتتاح مسجد صاحب الزمان در روستای بزی گفت: از این که در جمع شماری عزاداران اباعبدالحسین هستم بسیار خرسندم و باعث مباهات من است که در جمع شما حضور یافته ام.

وی با آرزوی قبولی عزاداری ها تصریح کرد: روستای بزی با ۸ شهیدی که تقدیم انقلاب نموده دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده است. با وجود کمی جمعیت این روستا مسئولین با کار مضاعف خدمات خوبی به مردم ارائه نموده اند. مسئولین جهت حل معضلات و رضایت خاطر اهالی کار می کنند.

گلمرادی در ادامه گفت: شاهد تلاش های مهندس مودت فرماندار هندیجان، مهندس خضعلی معاون فرماندار و همچنین بخشدار مرکزی هندیجان بودیم که واقعا صادقانه جهت رفع مشکلات مردم این شهرستان در روستاها گام برمی دارند.نماینده مردم شهرستان هندیجان در ادامه افزود: دکتر شریعتی استاندار خوزستان برای رفع محرومیت استان خوزستان و شهرهای استان نیز در رفع محرومیت حوزه انتخابیه تلاش بی وقفه ی دارند.

وی ضمن تقدیر از بخشدار چم خلف عیسی خاطر نشان کرد: ایشان با تماس های که با من دارند مشکلات بخش خود را به من ارائه می دهد.دکتر گلمرادی با بیان اینکه کار جاده امیدیه به جایزان ادامه دارد اذعان کرد: جاده با وجود مشکلاتی بسیاری که دارد در دستور کار استاندار قرار گرفته و توانسته ایم از طریق وزیر نفت ۳۶ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل جاده جذب کنیم.

ایشان ادامه داد: این جاده با گذشت ۹ سال تکمیل می شود. جاده کمربندی ماهشهر به رامشیر چهار بانده می شود. در جلسه ای که با نماینده شادگان آبادان خرمشهر داشتیم مسیر به شلمچه برنامه هایی تدارک دیده شده که به زودی تکمیل خواهد شد.دکتر گلمرادی با بیان اینکه طبق مصوباتی که داشتیم آخوندی موافقت نمود با راه اندازی راه آهن از اینجا زوار قادر به انتقال با قطار به خراسان رضوی باشند و این می تواند خدمات خوبی نیز به زوار عراقی باشد. این مصوبات تا ۲ سال آینده اجرایی می شود.

گلمرادی در ادامه عنوان کرد: منابع مالی خط بندر ماهشهر به بوشهر می بایست تامین شود. اکنون این اقدام در دستور کار قرار گرفته که انشالله کارها به زودی انجام شود.عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به لزوم ایجاد پایگاه امداد جاده ای گفت: قول می دهم که یک اورژانس بین جاده ی مصوب شود و تا یکسال آینده آماده شود.

نماینده هندیجان، ماهشهر، امیدیه و جایزان در خصوص بیمارستان بندر امام خمینی (ره) گفت: با توجه به اینکه مردم بندر امام مجبورند برای پزشک متخصص به بیمارستان بندر ماهشهر سفر کنند نگرانی وجود دارد. نبود بیمارستان در بندر امام به خاطر بی عدالتی نگران کننده است. ما باید در نظام حواسمان باشد که مردم از خدمات گلایه مند نباشند.

وی با بیان اینکه عده ای به دلیل بازی های سیاسی و در خطر دیدن منافع خود از شهرستان شدن بندر امام ممانعت می کنند؛ افزود:  علاوه برخیانتی که به مردم این شهر کردند این شهر را از داشتن حداقل امکانات محروم نمودند.دکتر گلمرادی تصریح کرد: به مردم بندر امام قول می دهم که یک بیمارستان ۶۴ تختخوابی در این شهر تاسیس و راه اندازی کنیم. وظیفه خود دانسته ایم که ولایت مدار باشیم و در عمل نشان دهیم آنچه که ادعای ما را به ثمر می رساند همدل بودن با مردم و توجه به مشکلات شهرهای حوزه های انتخابیه است.

وی در ادامه گفت: باید پذیرفت که شایسته مردم عمل نشده است اما میان مردم و نظام نباید فاصله بیافتد. کمبودهایی وجود دارد، کم توجهی مسولان هم وجود دارد؛ مردم با من تماس می گیرند ضمن ارائه مشکلات از مسئولین گلایه شدید دارند، من به تمامی مسئولین حوزه انتخابیه خود اعلام می دارم اگر توجهی به رفع مشکلات مردم نشود با مسئولین کم کار برخورد می کنم و از طریق قانونی هم وارد خواهم شد.گلمرادی با اشاره به مشکلات عدیده حوزه انتخابیه اش اظهار کرد: مشکلات زیادی در حوزه انتحابیه من وجود دارد که در فضاهای مجازی بنده را نزد مردم تخریب می کنند؛ در طی یکسال خدمت بنده به حوزه انتخابیه خدمات خوبی ارائه شده به طوری که آب شرب سالم نداشتیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برای برخی از کارها باید مجوز گرفت افزود: برای ادامه روند توسعه حوزه انتخابیه باید اعتبارات بگیریم. برای تامین آب شرب سالم از سد کوثر برای شهرستان هندیجان هم اعتباراتی تعیین خواهد شد.وی در خصوص بحث اشتغال گفت: در کل کشور برای اشتغال برنامه نداشته اند. باید کارخانه وجود داشته که بیکاران کار کنند. کارکنان پتروشیمی، نفت و گاز به خاطر بی عدالتی که در منطقه وجود دارد غیربومی هستند. متاسفانه ۳۰ هزار نیروی غیربومی در مناطق نفتی و گازی در حال کار هستند، ولی نیروهای بومی بیکار هستند.

گلمرادی خاطر نشان کرد: در بررسی هایی که ما در شورای تامین انجام داده ایم، باید این مسئولین پاسخ دهند که این نیروهای غیربومی چگونه وارد منطقه شده اند؟ من اینجا قول می دهم در خصوصی سازی ۳۰۰ هزار شغل برای منطقه فرآهم شود که بین ۵ تا ۱۰ سال آینده فراهم خواهد شد.ایشان در پایان از روستائیان خواست که برای تامین اشتغال از وام یک میلیون تومانی و بالاتر بهره ببرند و در تولید برق می توانند سهم داشته باشند زیرا دولت از آنان خریداری خواهند کرد و با این وجود می توان اشتغالزایی را بوجود آورد

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top