امیدیه به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی، نفت و گاز انتخاب گردد

slider-mantegh-vizhe

دکتر علی گلمرادی: به دولت پیشنهاد داده ایم امیدیه به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی، نفت و گاز انتخاب گردد. نماینده مردم ماهشهر، هندیجان امیدیه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با فرماندار شهرستان امیدیه اظهار داشت: خوزستان در بخش آموزش و پرورش، بهداشت، کشاورزی دارای عقب ماندگی کاملا محسوس است.

دکتر گلمرادی با بیان اینکه ما نباید دوران دفاع مقدس را توجیحی برای ناکارآمدی خودمان قرار دهیم تصریح کرد: مصوب شده آب شهرستان امیدیه و ماهشهر به صورت خط لوله از کارون ۳ تامین شود که آب پایدار و سالم قریب به ۶ سال دیگر تامین خواهد شد.نماینده مردم امیدیه در مجلس اسلامی با اشاره به عقب ماندگی های شهرستان امیدیه در در بحث فاضلاب افزود: از ابتدا تاکنون سیستم فاضلاب برای شهر امیدیه تعریف نشده بود ولی مصوب کردیم سالانه بودجه ای برای فاضلاب امیدیه اختصاص یابد.

دکتر گلمرادی با اشاره به نیاز آبی منطقه تصریح کرد: نیاز آب امیدیه ۳۴ هزار متر مکعب می باشد که اکنون به ۱۷ هزار متر مکعب رسیدیم و تا سال آینده به ۲۵ هزار متر مکعب خواهید رسید. و تنها ۱۰ درصد تا سال آینده مشکل آب خواهیم داشت.این نماینده مجلس اشتغال غیربومیان را معضلی برای استغال جوانان منطقه خواند و گفت: در بحث اشتغال، ۸۰ هزار نفر در حوزه پتروشیمی و نفت مشغول هستند که ۶۰ درصد غیر بومی هستند. مصوب کردیم که مشاغل باید در اختیار افراد بومی قرار بگیرد به غیر از مواقعی که متخصص بومی نباشد که با اجرای این مصوبه مشکل اشتغال حوزه برطرف می گردد.

گلمرادی ادامه داد: به زودی با مدیر عامل و مسولینی که در زمینه جذب نیروی غیربومی در صنایع حوزه انتخاباتی اقدام می کنند برخورد قانونی خواهد شد.وی افزود: در شهرک صنعتی پایین دستی امیدیه نزدیک به ۱۵ هزار شغل ایجاد خواهد شد که قرار است با یک سرمایه گذار آلمانی قرارداد اجرای آن منعقد شود.

نماینده مردم امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که تجهیزات تولید برق از انرژی خورشیدی در اختیار افراد قرار می گیرد افزود: هزینه آن از قرارداد فروش برق از آنها کسر می گردد.دکتر گلمرادی با اشاره به وضعیت جاده جایزان خاطر نشان کرد: مبلغ ۳۶ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل جاده جایزان اختصاص داده شده که تا یکسال و نیم آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه گفت: بیمارستان نفت قرار است به تجهیزات بسیار پیشرفته ای مجهز گردد و در بیمارستان امام رضا هم بخش کودکان و زنان توسعه داده شده است.این نماینده ادامه داد: به دولت پیشنهاد داده ایم امیدیه به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی، نفت و گاز انتخاب گردد.وی با اشاره به لزوم افزایش تعداد نماینده برای پیگیری امور حوزه انتخابیه گفت: با پیگیری در مجلس، دنبال افزایش تعداد نماینده مجلس حوزه هستیم.

دکتر گلمرادی خود را مستقل دانست و گرایش های سیاسی را منشاء عقب افتادگی های کشور دانست و خاطر نشان کرد: به عنوان یک نماینده مستقل بوده و هستم و به هیچ گروه و حزبی وابسته نیستم. یکی از علت های عقب افتادگی کشور پررنگ بودن گرایش های سیاسی می باشد.ایشان ادامه داد: شورای شهر و شهرداری امیدیه با همکاری شرکت نفت پیگیر چمن مصنوعی و جدول کاری چاه سالم باشند.وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان گفت: در مورد موسسه آرمان، قرار است به زودی مشکل سپرده گذاران حل شود.ایشان در پایان در مورد بخشدار امیدیه اظهار نظر کرد و گفت: برای بخشداری مرکزی امیدیه، فردی انتخاب شده که به زودی معرفی می شود.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top