گفتگوی اختصاصی تابا؛همه در عقب ماندگی خوزستان دخیل هستند

گفتگوی اختصاصی تابا؛همه در عقب ماندگی خوزستان دخیل هستند

همه در عقب ماندگی خوزستان دخیل هستند. فضای کشور به خصوص فضای استان یک فضای خاص است که همه مسوولین باید شهامت و جسارت در شفاف سازی و صادقانه مطرح کردن مشکلات داشته باشند زیرا یک نماینده یا تنها یک مسئول عهده دار تمام مشکلات نیست.

علی گلمرادی در گفت و گوی اختصاصی با تابا؛ گفت: وظایف نمایندگی گفت: لازم است گفته شود که نمایندگان مجلس یک وظیفه قانونی مشخص دارند که در دو بخش قابل تعریف است که یکی قانون گذاری و یکی نظارت بر حسن اجرای قوانین است و در هر دو مقوله نمایندگان باید در سطح بین المللی، ملی و حوزه انتخابی خود عمل کنند.

وی با اشاره به نحوه درخواست مطالبات و موضوعات مطرح شده از سوی مردم گفت: نمایندگان جایگاه قانونی برای اجرای خیلی از موضوعات و مشکلات و پیگیری آن ها دارند بنابراین یک بخش از مطالبات از تریبون مجلس و کمیسیون ها مطرح می شود و کمیسیون های تخصصی، عمومی و نمایندگان این موضوعات و مشکلات را برجسته می کنند. یک بخش از این ها در سطح انتخابات و حوزه انتخابیه انجام می شود و ما با سرکشی و ملاحظه حوزه های انتخابی این موقعیت ها را پیگیری می کنیم.

وی در خصوص گستردگی حوزه انتخابی خود که شامل بندر امام، هندیجان، ماهشهر، جایزان می شود اظهار کرد: حوزه انتخابیه هندیجان و ماهشهر یک حوزه با استعداد و دارای ظرفیت عظیم است. با در اختیار قرار دادن امکانات به مردم وضع موجود بهتر خواهد شد.

عقب ماندگی های استان قابل قبول نیست

گلمرادی با غیر قابل قبول دانستن عقب ماندگی های استان خاطر نشان کرد: در مورد وضعیت حوزه انتخابی حقیقتا و به خصوص وضعیت استان با توجه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری قابل قبول نیست و عقب ماندگی وجود دارد. این عقب ماندگی ما حصل مدیران و مسؤلان مختلف طی ادوار گذشته است. با نگاه به گذشته ما می بینیم که استان در دهه های اول انقلاب دچار جنگ تحمیلی و صدمات آن بودیم و یک دهه هم درگیر بازسازی بودیم. اینک حدود دو دهه است که بر استان آرامش و ثبات حاکم بوده و مسئولین ارشد نظام یک توجه ویژه ای را برای استان خوزستان توصیه کردند.

گلمرادی ادامه داد: وضع موجود استان به دلیل ناکارآمدی ارکان اجرایی و مخصوصا عوامل اجرایی خوزستان و مدیران و نمایندگان است که اولویت ها و ظرفیت های استان را نادیده گرفتند. در حالی که باید پیشرفت و توسعه را به عنوان یک اولویت و اصل نگاه کنند و همه ما مقصر در این عقب ماندگی و عدم پیشرفت هستیم. اما ما نگاه مثبت داریم و در حال حاضر در مسائل متفاوت ورود کردیم و باید تلاش های خودمان را بیشتر کنیم.

ما در حوزه انتخابی با وجود مشکلات عدیده که هست اما تلاش هایمان مضاعف پیگیری می شود. حوزه انتخابی ما از جمله حوزه های گسترده در کل کشور است. نمایندگان من در این حوزه حضور دارند و در حال حاضر ۹ نفر در سطح حوزه مشغول به فعالیت هستند تا بتوانند پاسخگوی مردم باشند. البته سعی شده تا افراد توانمند در این حوزه ها انتخاب شوند و ما به دلیل گستردگی حوزه خودمان آن را به طور غیررسمی به دو حوزه انتخابی تقسیم کردیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در هر بخش از این حوزه انتخابی یک نفر نماینده ویژه و یک نفر دستیار ویژه انتخاب شده است افزود: ماهشهر هم به عنوان یک حوزه در نظر گرفته شد که یک نفر نماینده ویژه و دستیار ویژه برای این بخش معرفی شده است و تا از این طریق بتواند به مشکلات و مسايل رسیدگی کند.

گلمرادی با توانمند دانستن این افراد اذعان کرد: ایشان به لحاظ توانمندی بسیار باتجربه هستند. دو نفر هم به جای من برای ارتباط با مردم انتخاب شدند که مردم در طول روز با این دو نفر در ارتباط باشند و پیگیری های لازم را انجام دهند.

آب شرب سالم و پایدار به منطقه خواهد آمد

نماینده هندیجان، امیدیه، ماهشهر و جاییزان گفت: البته من هم به عنوان نماینده مردم در مجلس در سطح وزارتخانه ها فعالیت دارم. پیگیری های خوبی در حال انجام است. یکی از این پیگیری های ما با فرمانداران به عنوان مقام عالی دولت است. ما روزانه با آن ها در تماس هستیم و مشکلات بخش های حوزه انتخابی را پیگیری و بررسی می کنیم و همچنین در طول هفته با استاندار در تماس هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری های مکرر در منطقه انتخابی هندیجان و ماهشهر، برای دو مساله پیگیری خوبی صورت گرفت که یکی از آن ها پیگیری آب شرب منطقه حوزه انتخابی است که به لحاظ کیفیت دچار مشکل بود و نیاز به اعتبارات بزرگ داشت. با پیگیری ها و با مجوز استاندار توانستیم آب شرب این منطقه را از سد کارون بگیریم و آب شرب سالم به این منطقه بیاوریم. این اعتبارات در شرف نهایی شدن هستند و۶ ماه نیاز به عملیاتی و بهربرداری شدن دارند. با این کار آب منطقه پایدار و سالم برای همیشه خواهد ماند.

 با کمک استاندار اقدامات بزرگ راهسازی در جریان است

گلمرادی همچنین در مورد کارها و فعالیت های انجام شده در حوزه هندیجان و ماهشهر تصریح کرد:  جاده هندیجان به ماهشهر از جمله جاده های مواصلاتی است که سالانه جان بسیاری از هم استانی عزیز را می گیرد. با کمک های استاندار کار بزرگی در این جاده در حال انجام است و اعتبارات این عملیات از ردیف چهارم و سوم به ردیف اول آورده شد.

عضو جمع نمایندگان استان خوزستان ادامه داد: نتیجه این اقدامات اینگونه شد که تا سال آینده عملیات احداث این جاده مواصلاتی را به پایان برسانیم. همچنین جاده جایزان به امیدیه یک بخش دیگر از این جاده های مواصلاتی است که متاسفانه ۹ سال است که عملیات این جاده تمام نمی شود، زیرا اعتبارات آن وصول نشده اما ما موافق شدیم ۳۶ میلیارد از طریق وزارت نفت مصوب کنیم و قرار شده تا این اعتبار ماهانه در اختیار آنان قرار بگیرد.

گلمرادی افزود: در حال حاضر منتظر یک پیمانکار برای شروع کار هستیم تا این طرح را به صورت ضربتی شروع کند و در یک بازه زمانی یک ساله این پروژه انجام شود.

خبرهای خوب در حوزه بهداشت، درمان و کشاورزی

نماینده مردم ماهشهر،هندیجان، امیدیه و جایزان با اشاره به حوزه بهداشت حوزه انتخابیه خاطر نشان کرد: در حوزه مدیریت بهداشت این حوزه انتخابیه تغییر و تحولاتی صورت گرفته و اکنون با توجه به این رویداد وضعیت بیمارستان های این حوزه خوب است.

گلمرادی با بیان اینکه بیمارستان های حوزه انتخابیه مورد بازبینی قرار گرفته اند تصریح کرد: از جمله این بیمارستان ها بیمارستان حاجیه نرگس ماهشهر است که تغییرات خوبی داشته و همچنین لازم به ذکر است قریب به ۵۰ نفر متخصص وارد عرصه پزشکی این منطقه شده اند که پیش از این فقدان این متخصصان از مشکلا بارز درمانی شهرستان بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیمارستان ماهشهر در حال اجرایی و نهایی شدن است و اورژانس بندر امام هم تا آخر سال به اتمام می رسد، اذعان کرد: با اتمام این پروژه آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بعد از ۵۰  سال تحقق پیدا کرد.

گلمرادی با اشاره به فعالیت های موثر فوریت های پزشکی در شهرستان گفت: بحث فوریت های پزشکی که در حوزه انتخابی ما است حتی تا برون حوزه هم فعالیت دارد و کارهای خوبی در این خصوص در حال انجام است.

وی در ادامه برشمردن فعالیت های انجام گرفته در حوزه انتخابی ماهشهر و هندیجان گفت: در بخش کشاورزی پیگیری های خوبی در حال انجام است و ما توانستیم با جلسات متعدد بخشی از مشکلات کشاورزان را حل کنیم.

وی ادامه داد: برای روستائیان دفاترارتباطات مردمی هم تعریف شده و افرادی از جنس عشایر در آنجا قرار دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از وظایف نمایندگان احقاق انتظارات به حق مردم است اظهار کرد: در این پانزده ماه که از مجالس و محافل مجلس می گذرد بارها شده که به طرق مختلف مشکلات حوزه انتخابی خود را اعلام کردیم زیرا اعتقاد بر این است که مجلس در رأس امور است و نباید ترس و واهمه ای برای صحبت کردن و احقاق حقوق مردم وجود داشته باشد و من سعی کردم که در بحث تذکرات و بیان نکات از این تریبون استفاده کنم.

*

*

 
Top