پیام علی گلمرادی به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

پیام علی گلمرادی به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

بدون تردید لازمه اجرای صحیح حکومت مردم سالاری دینی، نظارت دقیق بر همه امور کشور است. خوشبختانه قانون اساسی کشور که بر اساس دستورات الهی پایه‌گذاری گردیده، یکی از مدون ترین قانون های اساسی جهان میباشد که در آن مقوله نظارت، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نهاد شورای نگهبان یکی از همان ناظرینی است که سالهاست با فعالیت خستگی ناپذیر خود، مردم سالاری را در جامعه نهادینه کرده است.
شورای نگهبان قانون اساسی، همانطور که از نامش پیداست، نظارت بر تدوین قوانین در مجلس شورای اسلامی است و میتوان آنرا دادگاه قانون اساسی تلقی نمود. این نهاد وظیفه دارد کلیه قوانین تصویب شده در مجلس را با قوانین شرع اسلام و قانون اساسی مطابقت داده و در صورت تطابق، آنرا تأیید و به مجلس بازگرداند. البته تأیید صلاحیت نامزدهای تمام انتخابات سراسری کشور بجز انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز در حیطه وظایف این نهاد جا دارد.
اما متأسفانه این شورا در طول سالهای فعالیت خود، گاهی ناجوانمردانه مورد هجوم افراد مغرض قرار گرفته است اما انتخاب شایسته و با درایت دبیر و فقهای آن شورا توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) باعث گردیده که همه موانع بر سر راه آن نهاد کوشا، رفع و همیشه بهترین نتیجه حاصل گردیده است.
اینجانب بعنوان نماینده مردم شریف بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندرامام خمینی’ره، سالروز گرامیداشت تأسیس شورای نگهبان را به مقام عظمای ولایت، دبیر محترم شورای نگهبان، فقها و حقوقدانان و نیز اعضاء شورای نگهبان در حوزه انتخابیه خود، تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
مؤید و سرافراز باشید.

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top