هدف استکبار برهم زدن امنیت مثال‌زدنی ایران اسلامی است

slider-pray-tehran

هدف استکبار برهم زدن امنیت مثال‌زدنی ایران اسلامی است/ ایران برای مبارزه با تروریسم آماده همکاری با جامعه جهانی است/ تدابیر امنیتی برای مناطق حساس کشور باید افزایش پیدا کند

علی گلمرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ماهشهر با تسلیت حادثه تروریستی روز گذشته، اظهار کرد: در حادثه تروریستی روز گذشته عملکرد نیروهای امنیتی، سپاه و نیروی انتظامی قابل تحسین بود و با برنامه‌ریزی استراتژیک این نهادها غائله با هلاکت تروریست‌ها به پایان رسید.

وی ادامه داد: آن چیزی که اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد این است که تدابیر امنیتی برای اماکن این چنینی نیازمند افزایش است و باید تدابیری اتخاذ شود که امنیت اینگونه مکان‌ها افزایش پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه به اهداف دشمنان از طرح‌ریزی و اجرای این عملیات‌های تروریستی اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از جانب نیروهای تروریستی وابسته به استکبار جهانی مورد تهدید قرار داشته و دشمنان فضای امنی را که بر کشور حاکم است هرگز نمی‌پسندند.

گلمرادی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کشورهای استکباری با تقویت و پرورش گروهک‌های تروریستی و با برهم زدن امنیت جهان سعی در تأمین منافع اقتصادی خود از طریق توسعه فروش تسلیحات نظامی را دارند.

وی یادآور شد: ایران اسلامی همواره از سوی این کشورها و گروه‌های تروریستی مورد تهدید قرار داشته و لطمات سنگینی نیز از آنها خورده و این حرکات و عملیات‌های تروریستی نیز هدفمند است. ایران کشوری است که استکبار جهانی و کشورهای غربی لحظه‌ای تحمل حضورش در عرصه‌های جهانی را ندارند و می‌بینند چگونه به کشورهای جهان درس بیداری داده‌ایم.

majles

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای پیرامون حیات خود را از جمهوری اسلامی گرفته‌اند و از انقلاب اسلامی درس آزادگی و بیداری آموخته‌اند، استکبارستیزی میان این کشورها خودنمایی می‌کند و ذلت‌پذیری را برنمی‌تابند و این مسأله کار هبران آنها را سخت کرده است.

گلمرادی متذکر شد: سفیر اخیر رئیس جمهور آمریکا به منطقه را دیدیم و مشاهده کردیم که چگونه رهبران عربستان سعودی از او استقبال کردند و به چه شکل سرمایه‌های مادی مردم کشور خود را برای پذیرایی از او حیف و میل کردند. همه اینها بیانگر این است که این کشورها دنبال نا امن کردن منطقه بوده و به دنبال این هستند که روی جنایت‌های خود سرپوش بگذارند.

وی به نقش استکبار جهانی در تولد داعش اشاره کرد و گفت: استکبار این گروهک‌ها را پرورش می‌دهد و تقویت می‌کند تا به اهداف پلید خود دست پیدا کند غافل از اینکه خود گرفتار این منجلاب شده و تاوان سختی را پس خواهند داد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه اظهار کرد: امروز در دنیای نا امنی زندگی می‌کنیم و در برهه‌ای هستیم که وضعیت جهان بسیار ملتهب است و استکبار جهانی فضای دنیا را پیچیده کرده است، در این دنیا نسبت به دیگر کشورهای جهان از وضعیت امنیتی بسیار خوبی برخوردار هستیم و اگر بررسی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که اگر دارای وضعیت امنیتی ضعیفی بودیم اتفاقات بدتری شکل می‌گرفت چرا که تروریست‌ها هدفمند آمده و به دنبال چیزهای دیگری بودند.

گلمرادی ادامه داد: با درایت و حضور به موقع نیروهای امنیتی و انتظامی اهداف آنها خنثی و از بروز بحران بزرگ‌تر جلوگیری به عمل آمد. بر این باوریم که باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم تا این حداقل‌ها نیز شکل نگیرد.

وی همچنین با تقدیر و تشکر از رسانه‌های کشور و اصحاب رسانه، گفت: اصحاب رسانه باید مراقب باشند واقع بینانه به این موضوع بپردازند تا اینگونه موضوعات باعث دل‌نگرانی مردم نشود و برخی موضوعات دیگر تحت شعاع قرار نگیرد.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان تأکید کرد: دنیا بداند جمهوری اسلامی به عنوان مخالف ۱۰۰ درصد اینگونه تفکراتی است که با حمایت و پشتوانه ثروت‌های برخی کشورهای عربی و مدیریت استکباری دنبال می‌شود. ایران اسلامی خود یکی از قربانیان بزرگ این حرکت پلید است. امنیت یکی از مؤلفه‌های اساسی حقوق بشر است که امروز مورد تهدید قرار گرفته است. ما به عنوان یک نظام اسلامی همواره در راستای مبارزه با تروریسم و اینگونه تفکرات هزینه کردیم و قربانی داده‌ایم تا این موضوع جمع شود.

گلمرادی اضافه کرد: همه کشورهای دنیا بدانند که این دردی است که جامعه جهانی را فرا گرفته و کمک کنند در براندازی آن و این نیازمند یک همت و کار جهانی دارد و همه کشورها باید پای کار بیایند و جمهوری اسلامی ایران نیز این آمادگی را دارد و قبلاً نیز ثابت کرده که برای مبارزه و براندازی تروریسم مشارکت و همکاری لازم را با جامعه جهانی انجام خواهد داد.

 

موضوعات مرتبط

*

*

 
Top