نشست خبری علی گلمرادی

نشست خبری علی گلمرادی

شرایط خاص استان ایجاب می کند که در صنعت انرژی متفاوت باسایر استانها باشیم ، از روزهای اول مدعی این بودم که تاجایی که امکان دارد باید از سرمایه های فکری منطقه استفاده شود زیرا حق مردم است و به نوعی کمک به منافع ملی است در هر جای دنیا اشتغال بومی ها به سود کشور است. سالیان سال این کم توجهی در بهره گیری از سرمایه های ملی مشهود است، در صورتی که نیروی کار بومی تواناتری را در اختیار داریم.

اما بحث مدیریت یک بحث متفاوت است اگر مشاهده شود مدیری قوی بومی در صنعت پتروشیمی و نفت توان بیشتری دارد و به منطقه کمک کند حتما اصلاحات مدیریتی انجام خواهد شد.

مشکل مدیریت منابع آب کشور مربوط به امروز و فردا نیست و مدیریت مطلوبی را شاهد نبودیم. سد هایی وجود دارد که کارشناسی نیست، سد گتوند مشکلات جدی دارد، و این موضوع را در دستور کار کمیسیون انرژی قرار دادیم

یکی از عوامل موفقیت کشورها احزاب هستند اما در کشور ما عامل عقب ماندگی شده است ..دلیل نمی شود اگر کسی گرایشات سیاسی داشته باشد چشم و گوش بسته در اختیار آن حزب قرار بگیرد برای همین عامل از همان ابتدا به عنوان مستقل وارد لیست شدیم
دوستان ما را در لیست امید قرار دادند در مرحله دوم در لیست امید قرار گرفتم.
به این باورم که راه نجات کشور پرهیز از این گونه موضوعات است زیرا کشور دیگر ظرفیت اشتباهات مدیریتی را ندارد..قرار نیست مشغول جناح بندی باشیم و از مسایل مهم غافل بمانیم.

داستان ریزگرد ها و اتفاقات اخیر بیانگر ناتوانی و بی برنامگی مدیران استان است.
عراق با وجود مشکلاتی که دارد، اما به آب و‌برق آنها در اثر ریزگردها خللی وارد نشد.
مجمع نمایندگان از همگرایی خوبی برخوردار است زیرا و فهمیدیم که باید متفاوت از گذشته در خدمت مردم و مطالبه گر باشیم.

بهداشت و درمان استان وضعیت خوبی ندارد، از همان ابتدا در بحث تغییر مدیران حوزه بهداشت استان ورود کردیم، اگر خواهان تحول در استان هستیم باید به حوزه مدیران و تغییر آن ها ورود کنیم.

تغییرات خوبی در حوزه بهداشت و‌درمان ماهشهر در حال انجام است، به دنبال احداث بیمارستان سوانح سوختگی در کمیسیون هستیم.

تازمانی که مشکلات کشور حل نشود در هیچ جناحی ورود نمی کنم، من وامدار سوگند نامه مجلس و خدمت به مردم هستم.

از جدیت و‌تلاش های دکتر مقتدایی نباید چشم پوشی کرد، وی به خاطر امتیازات استانی با مسئولان کشوری برخورد کرد و شرایط به گونه ای شد که دولت تحمل ادامه کار با وی را نداشت.

استان ما بسیار عقب است و نیاز به کار بیشتر دارد. باید متفاوت کار کرد و‌تغییر رویه در فعالیت ها در نظر گرفت.

مجمع نمایندگان خوزستان اکر به دنبال توسعه استان هستند باید در مطالبه گری جسورانه بخواهند تا از ظرفیت های عراق استفاده شود، از صنعت نفت صنایع پایین دستی را مطالبه کنیم. این کوتاهی مدیران اجرایی خوزستان است.

مجمع نماینده ها وظیفه خود را خوب انجام نداده اند، زیرا صنایع، مشکلات و آلایندگی ها برای استان است اما خوشبختی و رونق برای استانی دیگر

امروز عصر دانایی و ‌دانش محوری است.
گزارشی تهیه کردیم در این خصوص که ریزگردها باعث تعطیلی مدارس شده است، و دولت موظف به پیدا کردن راه حلی در این راستا است.

وزارتخانه تصمیم گرفت به جای حیدر بهمنی جایگزینی انتخاب کند اما این موضوع کماکان مسکوت است. و اکنون مدیریت ملی حفاری با حضور بهمنی در حال ادامه حیات است.

موضوعات اجرایی کشور را نمی توان با کت و‌شلوار سیاسی حل کرد، باید از ظرفیت متخصصان در مسائل تخصصی استفاده شود، بازی های سیاسی را وارد عرصه تخصصی نکنیم. مشکل کشور این است که همه می خواهند سیاسی باشند.

همه انتقادهای ما بر صنعت، آن امکانات و‌خدمات در قبال استخراج ثروت ها است اما به سود استان هزینه ای صورت نگرفته است و این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و در مجلس بررسی خواهد شد.

در رابطه با اتفاقات تغییرات مدیریتی استان مجمع نمایندگان درباره آن بحث دارد، استاندار حق تغییر و جابجایی مدیران را دارد.
اما واقعیت این است متاسفانه در موارد زیادی عزل و نصب ها سلیقه ای است. ما به لحاظ قانونی دو‌وظیفه بیشتر نداریم، تدوین و‌نظارت قانون اجرایی.

ما نمی توانیم به استاندار بگوییم که این مدیر یا فرماندار را بر منصب قرار بدهد. ما بر این تغییر و تحولات نقد داریم. با آزمون و‌خطا نباید به فکر حل مشکلات استان باشیم، شاخص های مدیران باید در نظر گرفته شود سپس بر منصب قرار داده شود.

*

*

 
Top