مثلث امام، انقلاب و دفاع مقدس در اشعار عزیزی متبلور بود

slider-moslasemam

نماینده جنوب خوزستان در خانه ملت: مثلث امام، انقلاب و دفاع مقدس در اشعار عزیزی متبلور بود/مرحوم عزیزی، مُفتخر به دوستی ارادتمندانه با مقام معظم رهبری بود

مثلث امام، انقلاب و دفاع مقدس در اشعار عزیزی متبلور بود بطوریکه این دلدادگی در طول سه دهه نمایان و موج می زد

به گزارش پایگاه خبری آراس؛ در پیام تسلیت علی گُلمرادی با اشاره به جاری بودن ارزش ها در اشعار « استاد احمد عزیزی» در دوران های گوناگون انقلاب و نظام اسلامی، آمده است: مثلث امام، انقلاب و دفاع مقدس در اشعار عزیزی متبلور بود بطوریکه این دلدادگی در طول سه دهه نمایان و موج می زد و مردم ایران اسلامی بویژه مردمان دیار خوزستان، ایلام و کرمانشاه، در جغرافیای سروده های ایشان به واسطه ی میربانی دفاع مقدس سهم بسزایی داشتند.

در این پیام تصریح شده است: در همین راستا، عزیزی مفتخر به دوستی عمیق و ارادتمندانه با رهبرِ شاعرِ انقلاب اسلامی بود بطوریکه مقام معظم رهبری وقتی در دیدار سالانه شاعران آیینی جای ایشان را -بدلیل بستری طولانی مدت در بیمارستان- در محفل خالی دیدند، فرمودند: «یک غصه‌ای شده در دل ما ماجرای احمد عزیزی».

رئیس کمیته نیرو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در ادامه این پیام تسلیت تأکید می نماید: شعر شیعی از سه بخش عزا، مدح و حماسه و سیاست برخوردار است که هر سه ضلع آن در شعر عزیزی تبلور خاصی دارد.

نماینده ویژه قوه مقننه در موضوع ریزگردهای خوزستان در ادامه آورده است: مرحوم عزیزی، در سرودن اشعار آیینی با بهره‌‌گیری از یک قالب جدید، اشعار را از یک قالب کلیشه‌ای و شعار گونه نجات داد و به شعوری رساند که با وجود زیبایی‌های شعر امروزی تأثیر زیادی را بر خواننده داشته باشد. بدون تردید، قطعاتی از شعر عزیزی در شمار آثار برجسته‌ی شعر معاصر است که نام او را در دفتر شعر کشور ماندگار خواهد کرد.

نماینده مردم ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام(ره) در خانه ملت به فرزند عشایر بودن این شاعر انقلابی اشاره می کند و در پایان پیام تسلیت خود اذعان می دارد: اینجانب ضمن عرض تسلیت فقدان این شاعر جلیل القدر به ملت شریف و هنرمندپرور ایران اسلامی، از خداوند منّان، رواق‌های جنانِ آرامش را برای روح بلندش و برای بازماندگان، دوستان و یاران وی صبر و شکیبائی مسئلت دارم.

گفتنی است مقام معظم رهبری دیروز با صدور پیام تسلیتی مرحوم عزیزی را شاعر چیره دست و انقلابی یاد کرده بودند. بر اساس اعلام حوزه هنری کشور؛ مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم احمد عزیزی، فردا پنج شنبه ۱٩ اسفند ساعت ۱۱ صبح در باب العلمای کرمانشاه برگزار خواهد شد.

احمد عزیزی از پیشگامان شعر آیینی پس از انقلاب که حدود ٩ سالی است در بستر بیماری به سر می برد، ۱۶ اسفند ماه در سن ۵٩ سالگی درگذشت.

*

*

 
Top