وضعیت بد سکونت‌گاه‌های غیررسمی حوزه انتخابیه‌ام نشانه بی‌تعهدی مسؤولان مرتبط است

وضعیت بد سکونت‌گاه‌های غیررسمی حوزه انتخابیه‌ام نشانه بی‌تعهدی مسؤولان مرتبط است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر امام خمینی(ره)، علی گلمرادی عصر امروز در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از مناطق حاشیه‌نشین و پروژه مسکن مهر شهرستان بندر ماهشهر اظهار کرد: سال‌های زیادی است که به دلیل مهاجرت‌های ورودی ناشی از جنگ تحمیلی و همچنین صنایع پتروشیمی، سکونت‌گاه‌های غیر رسمی در برخی نقاط حوزه انتخابیه ایجاد شده است.

گلمرادی ادامه داد: این سکونت‌گاه‌های غیر رسمی حقیقتاً به لحاظ عمران و آبادانی و خدمات و بهداشت در شرایط بسیار بدی قرار دارند و باید مورد توجه ویژه واقع شوند.

وی تصریح کرد: وضعیت ظاهری این مناطق بسیار نامناسب بوده و این وضعیت در شأن مردم شریف این مناطق نیست و در حقیقت بیانگر کم‌تعهدی مسؤولان ذیربط بوده و هست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: امروزه شهرک‌های آیت‌الله طالقانی، شهید رجایی و کاریابی در بندر ماهشهر، شهرک‌های شهید صباغان و ولی‌عصر در بندر امام خمینی (ره)، شهرک یاسر و میانکوه در امیدیه و منطقه فرهودآباد هندیجان و سایر سکونت‌گاه‌های غیر رسمی نیازمند نگاهی متفاوت از جانب مسؤولان و متولیان امر بوده و باید با رویکردی علمی و به صورت جهادی متحول شوند.

گلمرادی متذکر شد: بین شهرک‌ها و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی در سطح حوزه انتخابیه، وضعیت شهرک ولی‌عصر (گاما) به دلیل موقعیت بسیار نامناسب و واقع شدن در مرکز تجمع آلایندگی ناشی از فعالیت صنایع متعدد پتروشیمی در منطقه از حساسیت بیشتری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: باید در حداقل زمان ممکن برای نجات و انتقال ساکنان این شهرک به محلی مناسب و به دور از این صنایع اقدام جدی صورت بگیرد.

نماینده مردم جنوب خوزستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنچه که باعث شده تا پس از سالیان متمادی مردمانی در بدترین شرایط و بی‌بهره از امکانات و خدمات در این سکونت‌گاه‌ها زندگی کنند، علاوه بر نجابت ساکنان، بی‌تعهدی مسؤولانی بوده که فهم و درک شرایط نامناسب این قشر از جامعه شهروندی را نداشته‌اند.

رئیس کمیته نیروی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از وضع موجود، گفت: این وضعیت نابسامان با فاصله کمتر از چند کیلومتر با سرمایه‌گذاری‌های ده‌ها میلیارد دلاری در بخش صنعت انرژی و پتروشیمی خودنمایی می‌کند و به نوعی بیانگر بی‌توجهی و نگاه تبعیض‌آمیز دست‌اندرکاران عرصه اقتصاد و صنعت کشور است.

گلمرادی اضافه کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی و از طرفی تکریم فلسفه وجودی نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همه دست‌اندرکاران و مسؤولان ذیربط در سطح وزارتخانه‌ها و استانداری خوزستان با همت جمعی نسبت به ساماندهی این پدیده‌های مخرب و متضاد با عدالت محوری اقدام جدی و عاجل به عمل آورند.

به گزارش فارس؛ در پایان این جلسه، علی گلمرادی و منوچهر رحمانی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و پروژه مسکن مهر بندر امام خمینی (ره) بازید میدانی به عمل آوردند.

این جلسه مصوباتی از قبیل آسفالت معابر سکونت‌گاه مجموعه شهید حقگو، جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت بخشی از معابر مسکن مهر، احداث و تکمیل خیابان ۱۲ متری کوی شهید صباغان تا پایان سال جاری، ساماندهی معابر کوی امام رضا (ع) «نیزار» و همچنین انتقال ساکنان شهرک ولی عصر «گاما» به نقطه‌ای مناسب در سطح شهر بندر امام خمینی (ره) به همراه داشت.

*

*

 
Top