عضو کمیسیون انرژی مجلس:سرمایه گذاران باهدف توسعه صنایع پتروشیمی به ماهشهر دعوت می کنم

toseh-petroshimi

عضو کمیسیون انرژی مجلس:سرمایه گذاران باهدف توسعه صنایع پتروشیمی به ماهشهر دعوت می کنم

نماینده ماهشهر ،امیدیه ، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس با دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی در حوزه انتخابیه اش تصریح کرد: مزیت های این منطقه افزون بر مشوق های است که در قانون بودجه برای توسعه صنایع پتروشیمی و مناطق کمتر برخودار پیش بینی شده است.
علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حوزه انتخابیه درباره ظرفیت های رشد و توسعه منطقه گفت: یکی از ظرفیت های نسبی منطقه ، صنایع پتروشیمی است.
عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه این منطقه از هاب های حوزه پتروشیمی است، تصریح کرد: همجواری با آبهای آزاد، دسترسی به خوراک و سوخت گاز و مایع، وجود امکانات زیر بینایی و نیروی انسانی ماهر و متخصص، توان بلقوه ای برای توسعه روز افزون صنایع پتروشیمی داده است.
این نماینده مجلس دهم با بیان این که رشد و توسعه در صنایع پتروشیمی باید متوازن باشد افزود: توسعه همگن صنایع بالادستی با پایین دستی (تکمیلی) سبب ایجاد زنجیره ارزش می شود. از این رو، اشتغال زایی زیادی در این بخش به خصوص شهرکهای پتروشیمی ایجاد خواهد کرد.
علی گلمرادی با دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی در منطقه ویژه تصریح کرد: مزیت های این منطقه افزون بر مشوق های است که در قانون بودجه برای توسعه صنایع پتروشیمی و مناطق کمتر برخودار پیش بینی شده است.عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: همان طور که برای سرمایه گذاری و رشد توسعه منطقه تاکید و تلاش داریم بر لزوم رعایت مسائل آمایش سرزمین و ریست محیط نیز اهتمام خواهد داشت.گل مرادی گفت: توجه سرمایه گذاران را به احداث شهرک های پتروشیمی در منطقه معطوف می کنم چرا که سرمایه گذاران نفع خوبی از این فعالیت خواهند برد و سبب رشد بیشتر منطقه نیز می شود.عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید تلاش کرد محصولات پتروشیمی در حلقه آخر صادر شود و از صادرات مواد تاحدودی خام و خام جلوگیری کرد چرا که ارزش صادرات محصولات نهایی و تکمیلی چندین و گاهی ۱۰ برابر مواد خام است.

*

*

 
Top