Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/golmoradi/public_html/index.php:104) in /home/golmoradi/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
پایگاه اطلاع رسانی علی گلمرادی نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی http://golmoradi.net Wed, 20 Jun 2018 05:57:22 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.5.14 سرمایه گذاری در مدیریت بحران یک ضرورت است http://golmoradi.net/?p=12877 http://golmoradi.net/?p=12877#respond Mon, 18 Jun 2018 05:55:52 +0000 http://golmoradi.net/?p=12877 ...]]> نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان؛ امیدیه و بندرامام خمینی ره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در مدیریت بحران یک ضرورت است؛ گفت: در سطح کلان در زمینه مدیریت بحران با مشکل اساسی مواجه هستیم.به گزارش رسانه و روابط عمومی نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی ره، علی گلمرادی در حاشیه نشست تصمیم گیری برای اجرای طرح جامعHSEدر منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به میزبانی پتروشیمی بندرامام با حضور مدیران عامل برخی شرکت های پتروشیمی اظهار داشت: ارائه راه کارهایی برای گسترش اقداماتی در زمینه HSEدغدغه اصلی ماست و باید زمینه ای برای ورود بخش خصوصی به این مسئله باشد که با اختصاص سرمایه ای از برخی سازمان ها و یا صندوق توسعه ملی وارد مرحله اجرایی شود.

وی افزود: وضعیت موجود نیازمند سامان دهی اساسی است؛ باید تلاش شود تمرکز ظرفیت های علمی و مالی در نقطه ای واحد را برای مدیریت بحران ها داشته باشیم که اثربخشی حاصل شود.گلمرادی در پایان خاطرنشان کرد: با ورود بخش خصوصی به توسعه امکانات و آموزش های HSE هزینه صنعت را در مقابل بحران ها در مقایسه با وضعیت موجود به شدت کاهش می دهد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12877 0
بازدید نمایندگان مجلس از بزرگترین تولیدی تجهیزات تهویع مطبوع کشور http://golmoradi.net/?p=12874 http://golmoradi.net/?p=12874#respond Sat, 16 Jun 2018 05:51:48 +0000 http://golmoradi.net/?p=12874 ...]]> سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار نبض نفت درباره علت اقبال کالای خارجی از سوی مراکز دولتی علی رغم صدور بخشنامه ممنوعیت خرید کالایی که مشابه داخلی دارد در حاشیه بازدید از کارخانه هواساز نیک گفت: برای اینکه حمایت از تولید داخل دو مشکل وجود دارد.
وی افزود: مشکل نخست فرهنگی است به طوری که دیده می شود بدون آنکه از کیفیت کالای خارجی مطمئن باشند صرف اینکه محصول کشور دیگری است اقدام به خرید می کنند. اصلاح این تلقی کار فرهنگی زمان براست که باید حتما پی گیری شود.ماینده قزوین آبیک و البرز در مجلس خاطرنشان کرد: مورد بعدی که نیازمند قانونگذاری و نظارت است در خصوص استانداردها و کیفیت ها و اعلام آن به مردم است .
وی افزود: ما کالاهایی داریم که در داخل تولید می شود ولی به لحاظ کیفیت خیلی از استانداردهای خارج بالاتر است و کالایی هم هست که شاید در داخل تولید می شود و کیفیتش استاندارد مطلوبی ندارد.در حال حاضر مرجعی وجود ندارد که اینها را متمایز کند واطلاعات دقیق و قابل اعتماد به ما بدهد.
زرآبادی تصریح کرد: ما یک سری قوانین در این حوزه داریم که اینها باید نظارت بشود و به صورت گزارش های مستمر به مردم داده شود تا مردم به این سمت حرکت کنند که به شرکت تولید کننده فقط صرفا نگاه نکنند.وی با بیان اینکه خلا قانونی بر نظارت بر استاندارد ها نیز وجود دارد گفت: اگر همه این کارها با هم انجام شود رشد مصرف محصولات کیفی داخل را شاهد خواهیم بود.عضو فراکسیون امید اظهارداشت: در حال حاضر از طریق بخش نامه هیئت دولت دستگاه های دولتی ملزم هستند کالای خارجی که مشابه ایرانی دارد را استفاده نکنند.

باید بیش از گذشته حمایتمان را از تولید کننده بالا ببریم

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی در مجلس نیز درحاشیه دیدار از مجتمع مجموعه هواساز نیک اظهارداشت: خوشبختانه ظرفیت های بسیار خوبی برای تولید کالای ایرانی در کشور ایجاد شده و باشرایطی که ما اکنون در کشور داریم لازم است خیلی بیشتر از گذشته حمایتهایمان را از تولید داخل بالا ببریم تا این صنایع و واحد های تولیدی روی پا بمانند و خدمات ارایه بدهند.
وی افزود: سازو کار قانونی آن تقریبا فراهم است به طوری که اکنون قوانینی داریم که حمایت حداکثری از تولیدات ملی دارد و در مجلس هم یک کمیسیونی داریم تحت عنوان حمایت از تولیدات ملی . نماینده شازند در مجلس اشاره داشت: تقریبا می شود گفت اگرنیازی هم برای ایجا سازو کار قانونی باشد مشکلی نخواهد بود اما ما بیشتر با برنامه های اجرایی و رفتاری باید این حمایت را به نمایش بگذاریم . وی یادآورشد: البته اولین کسی که می تواند از کالای ایرانی حمایت کند خود تولید کنندگان با ارایه محصول با کیفیت هستند که می توانند یک بازار مطمئن را برای خود طراحی کنند. با این حال نقش نهاد های دولتی و دستگاه هایی که نقش صادرات و واردات این نوع محصولات را برعهده دارند بسیار مهم است.ابراهیمی گفت: باید آنچه در صادرات داریم با مشوق های صادراتی تولید کنندگان را کمک کنیم که محصول داخلی را به خارج ارایه کنند. مردم بابت پولی که می دهند خدمت مطمئن می خواهند.
وی همچنین تصریح کرد: نظام تعرفه ای نظام خوبی برای هماهنگ کردن است با این حال مشکلی که در این زمینه داریم آن است که بعضا قیمت تمام شده نسبت به مشابه خارجی بالاتر است چرا که تعداد انبوه آنها با ما تفاوت دارد . عضو کمیسیون کشاورزی عنوان کرد: ما بخاطر عبور از این مسیر حتما باید شرایط جدی حمایتی را بکار بگیریم. مردم هم باید تعصب بیشتری به خرج بدهند.

نگاه مجلس و دولت به تولید نگاهی ناکارآمد است

علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز طی بازدید از مجموعه هواساز نیک طی این اظهارداشت: باید رویکرد نهاد های سیاسی دولت و مجلس نسبت به خیلی از مسائل تغییر کند چرا که نگاهی که امروز به تولید وجود دارد نگاه ناکارآمدی است.وی افزود: وقتی که ما یک سیاستگذاری و آن را انجام می دهیم اما دررابطه با موضوعی خاص، نتیجه کامل حاصل نمی شود؛ حتما در آن سیاستگذاری و اجرای آن اشکالاتی وجود دارد.

ماهشهر،بندر امام خمینی ، امیدیه و هندیجان اظهارداشت: وقتی مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۷ را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری می کنند بیانگر آن است که در این زمینه مشکل و قصور داریم و کم توجهی در این زمینه وجود دارد و این می شود مبنای کار مسئولین و عوامل مرتبط.
وی با بیان اینکه نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این شعار باید در برگیرنده همه آحاد جامعه اعم از مسئولین و مردم شود گفت: همه باید متناسب با تکالیفمان نقش خود را ایفا بکنیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: البته کار را ساده نمی بینم چون تا الان بسیاری از مسئولین تنها در حد شعار و گفتمان به این موضوع ورود کرده اند . امروز مشکل اساسی در همین بخش است زیرا با حل این مشکل قادر خواهیم بود اشتغال و معیشت مردم را نیز حل کنیم.
گلمرادی گفت: این یک تکلیف اخلاقی است اگر مدعی هستیم به عنوان یک مسئول جمهوری اسلامی باید آنچه که به نفع کشور و نظام است باید مورد توجه قرار بدهیم.وی با بیان اینکه در این زمینه حتما وزاارت صنعت و معدن باید برای حمایت پای کار باشد اشاره داشت: فکر می کنم فاصله ای که بین تولید کننده و قانونگذار وجود دارد باعث می شود بخشی از دغدغه ها مغفول بماند.وی یادآورشد: تا زمانی که مشکلات مطرح نشود و یا مورد تاکید جدی قرار نگیرد وضعیت تغییر نمی کند. هر چند که همه ما ار بخش زیادی از مشکلات آگاه هستیم .این نماینده خاطرنشان کرد: با این حال این توجیه را برای خود محفوظ بدانیم که عدم اشرافیت باین راهکارها برای حل مشکل به عنوان یک راه حل می تواند مورد توجه باشد که این امر نیز با تعامل تولید کننده با مجلس مرتفع می شود.
بی توجهی به موضوع تولید ملی جفا در حق کشور است . همه ما متوجه هستیم که راه برون رفت از مشکلات حمایت از تولید داخلی است . این نماینده اظهارداشت: در حال حاضر دولت به عنوان یک کارفرمای بزرگ دیده می شود و اقتصاد و صنعت ما دولتی است خیلی خرید ها توسط دولت انجام می شود یعنی دولت هم می تواند خریدهای خود را از تولید داخلی انجام دهد و از آن حمایت کند. مجلس هم در جایگاه قانونگذاری و نظارت باید در صحنه حضور بیابد.

با شعار مشکلاتمان حل نمی شود

علی نیکنام مدیر مجموعه تولیدی نیک درباره چالش های تولید گفت: ما بیشتر شعار می دهیم و عمل نمی کنیم. یعنی با بیان شعار مشکلمان را حل می کنیم. چرا مجلس سوال نمی کند که مراکز دولتی از ما خرید نمی کنند.وی افزود: ما توانمندی زیادی داریم می توانیم کل نیازهای سیستم های برودتی کشور را و تجهیزات تهویه مطبوع که بخش کوچکی از کار ما است را مرتفع کنیم .
نیکنام با اشاره به اینکه متاسفانه درحال حاضر حمایتی دیده نمی شود گفت: درختی که می کاریم ریشه اش را نزنید یه مقدار به آن آب بدهید. غیر از دولت ما از سپاه هم انتظار داریم از ما خرید کنند. با اینکه خود می دانند که محصولات ما کیفی است . تمام کارگران ما تعصب ایرانی دارند.
]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12874 0
اختصاصی ۱۳۰ ستگاه کولر به مدارس شهرستان بندرماهشهر http://golmoradi.net/?p=12871 http://golmoradi.net/?p=12871#respond Thu, 07 Jun 2018 07:52:37 +0000 http://golmoradi.net/?p=12871 ...]]> با پیگیری های مکرر علی گلمرادی نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی ره در مجلس شورای اسلامی در آستانه فرارسیدن فصل گرما ۱۳۰ دستگاه کولر به مدارس شهرستان بندرماهشهر اختصاص پیدا کرد.پیش از این علی گلمرادی با حضور در جلسه شورای راهبردی اردیبهشت ماه شهرستان با محوریت پیگیری مسائل آموزش و پرورش، برای اختصاص ۱۳۰ دستگاه کولر از محل اعتبارات شورای راهبردی به مدارس شهرستان رایزنی و نسبت به تحقق آن در اسرع وقت تاکید کرد

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12871 0
علی گلمرادی در گفتگو با نبض نفت http://golmoradi.net/?p=12859 http://golmoradi.net/?p=12859#respond Fri, 01 Jun 2018 15:03:33 +0000 http://golmoradi.net/?p=12859 فیلم/به حمایت های چین و روسیه در برجام نگاه بدبینانه داشته باشیم
برای دانلود ویدیو از لینک زیر اقدام  نمائید

 

نمایش ویدیو گفتگوی علی گلمرادی با نبض نفت
]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12859 0
بستر ورود بخش خصوصی به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم شود http://golmoradi.net/?p=12857 http://golmoradi.net/?p=12857#respond Wed, 30 May 2018 13:18:56 +0000 http://golmoradi.net/?p=12857 ...]]> علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جایگاه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، اظهار داشت: مبحث انرژی در دنیا یکی از موضوعات اساسی است که مورد توجه نهادهای سیاسی هر کشوری قرار دارد، توسعه هر کشوری نیز وابسطه به انرژی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید و مدیریت انرژی نقش بسزایی در موفقیت همه کشورها در حوزه‌های مختلف دارد، گفت: ما نیز کشوری هستیم که در حوزه‌های مختلف تولید انرژی توانمندی‌های خاص خود را داریم مانند انرژی‌های حاصل از تاسیسات برق آبی، سیکل ترکیبی، انرژی‌های تجدید‌پذیر و انرژی هسته‌ای.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید بپذیریم ما آنگونه که باید و به خوبی از ظرفیت‌های تولید انرژی کشور استفاده نکرده‌ایم، اضافه کرد: در هم‌ریختگی و بی‌برنامه‌گی در حوزه استفاده از ظرفیت‌های تولید انرژی کشور مشهود است.

رئیس کمیته نیروی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نوسانات و ناملایمتی‌ها در حوزه انرژی‌ها به دلایل مختلف به‌وجود می‌آید، عنوان کرد: از جمله مواردی که می‌تواند تولید انرژی برق از آب  را تحت تاثیر قراردهد کاهش میزان بارندگی و خشکسالی است.

دولت مکلف به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل توجه و فوق‌العاده‌ای در قیاس با سایر کشورهای که در این زمینه موفق هستند داریم، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده تا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی ورود و بستر را فراهم کند تا سرمایه‌ها و تخصص‌های بخش خصوصی در این حوزه وارد و بخش قابل قابل توجهی را از انرژی کشور تامین کنند.

فرار سرمایه‌ بخش خصوصی  به دلیل  آماده نبودن بسترها

رئیس کمیته نیروی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اهداف استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در دولت تعریف شده اما با توجه به مراجعات زیاد سرمایه‌گذاران در این راستا شاهد بوده‌ایم که بستر به خوبی فراهم نشده است، ادامه داد: آماده نبودن بستر بعضا باعث فرار سرمایه‌ها و کم رغبتی کسانی است که دوست دارند در این حوزه فعالیت و سرمایه گذاری کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید در کمیسیون و کمیته نیرو فعالیت‌های خود را جدی‌تر و گسترده‌تر انجام دهیم و در جایگاه نظارتی برای اجرای اصولی که در برنامه ششم توسعه تعریف شده بتوانیم موثر عمل کنیم و نقش داشته باشیم تا این دغدغه مرتفع شود.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12857 0
تعامل سازنده دانشگاه آزاد اسلامی و صنایع پتروشیمی توسعه یابد http://golmoradi.net/?p=12855 http://golmoradi.net/?p=12855#respond Sat, 26 May 2018 13:10:46 +0000 http://golmoradi.net/?p=12855 ...]]> به گزارش خبرنگار مهر، علی گلمرادی عصر امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان ماهشهر اظهار کرد: امروز جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی جایگاهی ویژه و استراتژیک برای حل مسائل کشور است.وی افزود: اگر برای رفع مشکلات ملی به محیط دانشگاهی روی آوریم بدون شک شاهد حل مسائل مختلف طبق یک برنامه‌ریزی مدون خواهیم بود.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام بیان کرد: در بازدید امروز از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر ماهشهر و برگزاری نشستی با رئیس دانشگاه، ظرفیت‌های دانشگاه برای توسعه فرهنگی منطقه مورد بررسی قرار گرفت.وی ادامه داد: در حال حاضر این دانشگاه از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و تعداد دانشجویان آن قابل قبول است، باید بتوان با توجه به ظرفیت‌های موجود و استقرار ۲۲ شرکت پتروشیمی در این شهرستان از ظرفیت‌های این دانشگاه به طور بهینه بهره برد.

گلمرادی با تاکید بر لزوم ایجاد تعامل سازنده بین دانشگاه آزاد اسلامی و صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه بیان کرد: با توجه به اهمیت این دو نهاد و تاثیرگذاری آنها در توسعه و پیشرفت منطقه، ضرورت دارد بستری برای تعامل بیشتر آنها فراهم کرد تا از ظرفیت‌های یکدیگر در راستای رفع نیازهای خود بهره ببرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صنایع پتروشیمی می‌توانند با تکیه بر سرمایه‌های علمی دانشگاه آزاد برای تعالی خود و برخورداری از نیروهای مستعد و آموزش دیده استفاده کنند، دانشگاه نیز می‌تواند فرصتی را برای توسعه علمی و زیرساختی خود با همکاری صنایع پتروشیمی فراهم کند.

وی همچنین از نشستی با اساتید دانشگاه‌های سراسر حوزه انتخابیه در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: همواره به بهره‌گیری از سرمایه‌های علمی دانشگاهی تاکید داشته‌ام، در نشستی که به زودی با اساتید دانشگاه‌های سراسر حوزه انتخابیه خواهم داشت.

گلمرادی در پایان گفت: در این نشست مسائل مختلف را مطرح و با بهره‌گیری از ایده‌ها و نظرات علمی اساتید دانشگاه‌ها سعی در یافتن راهکارهایی برای برون‌رفت از وضعیت فعلی منطقه در تمامی حوزه‌ها خواهیم داشت که بتوانیم به یک وضعیت مطلوب و در خور شأن مردم شریف حوزه انتخابیه به ویژه جوانان دست پیدا کنیم.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12855 0
گفتگوی علی گلمرادی با خبرگزاری خانه ملت http://golmoradi.net/?p=12853 http://golmoradi.net/?p=12853#respond Sat, 26 May 2018 13:08:22 +0000 http://golmoradi.net/?p=12853 ...]]> علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تعطیلی زمستانی مدارس و تاثیر این طرح در رونق گردشگری استان‌های جنوبی، گفت: در صورتی که نگاه ما جزیره‌ای باشد می‌توان از این تعطیلات دو هفته‌ای به عنوان فرصتی برای جذب گردشگر در استان‌های جنوبی یاد کرد تا از قِبل آن عایدی مناسبی به مردم این استان‌ها برسد.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در وزارت آموزش و پرورش، افزود: در حال حاضر وضعیت آموزش و پرورش نابسامان شده است و کیفیت آموزش در مدارس کاهش یافته است؛ باید دید این تعطیلی چه تاثیری در سطح تحصیل آموزش دانش‌آموزان دارد.

گلمرادی بیان کرد: اگر وقفه آموزشی که در اثر این تعطیلات در آموزش و پرورش ایجاد می‌شود را بتوان جبران کرد می‌توان از ظرفیت استان‌های جنوبی برای گسترش گردشگری استفاده کرد.وی با بیان اینکه در صورت در نظر گرفتن تمام جوانب می‌توان با استفاده از این تعطیلات فرهنگ سفر را در کشور نهادینه کرد، ادامه داد: گردشگری به عنوان صنعتی پاک می‌تواند باعث اشتغالزایی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای افزایش سفر، خاطرنشان کرد: اگرچه استان‌های جنوبی زیرساخت‌های گردشگری کافی و مناسبی ندارند اما می‌توانند نیاز گردشگران را تا حدودی برطرف کنند؛ این طرح عاملی است که توسعه زیرساخت‌ها در کشور با حساسیت بیشتری دنبال شود.

گلمرادی اظهار کرد: در صورتی که گردشگران از استان یا شهری استقبال کنند مسئولان اجرایی ناچارند زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری و برآورده کردن نیاز مسافران را ایجاد کنند.عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در پاسخ به این پرسش که آیا وجود ریزگردها می‌تواند مانعی برای توسعه گردشگری باشد، توضیح داد: پدیده ریزگردها به صورت مستمر و پایدار در استان خوزستان برقرار نیست و می‌توان با برنامه‌ریزی‌های مناسب گردشگران را از آسیب‌های این پدیده محافظت کرد./

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12853 0
۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به شهرداری هندیجان پرداخت می‌شود http://golmoradi.net/?p=12848 http://golmoradi.net/?p=12848#respond Tue, 22 May 2018 06:37:21 +0000 http://golmoradi.net/?p=12848 ...]]>

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: وضعیت موجود شهرستان هندیجان وضعیت مطلوبی نیست و مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ضرورت دارد برای برون‌رفت از وضعیت نامطلوب فعلی و رفع برخی مشکلات شهری، همکاری و مساعدت خوبی با شهرداری و شورای اسلامی این شهرستان صورت گیرد.

وی افزود: در صورت توانمندسازی شهرداری‌ها و شورای اسلامی این شهرستان می‌توان اقدامات موثری در راستای توسعه بازار، ساماندهی ورودی‌های شهر، آسفالت معابر، پرداخت بدهی‌های انباشته شده، توسعه صنعت گردشگری و دیگر مشکلات عمرانی در این شهرستان که از ظرفیت خوبی برخوردار است، انجام داد.

نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی در ادامه از پرداخت ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به شهرداری هندیجان خبر داد و گفت: امروز نشست مسئولان شهرستان هندیجان با معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور در محل این سازمان برگزار شد.

وی بیان کرد: در این جلسه با رایزنی‌های انجام شده موافقت ضمنی شاپور رستمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور برای اعطای ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با بهره کم چهار درصد اخذ شده که در صورت ارائه طرح‌های درآمدزا از سوی شهرداری و شورای اسلامی هندیجان این تسهیلات به این شهرستان پرداخت می‌شود.

گلمرادی ادامه داد: در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در رابطه با مشکلات عمرانی و زیرساختی شهرستان هندیجان، معاون سازمان همیاری شهرداری‌های کشور برای واگذاری قیر رایگان برای آسفالت معابر و واگذاری ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری نیز قول مساعد داد.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برگزاری این جلسه و طرح مسائل و مشکلات شهرستان هندیجان نویدبخش رفع مشکلات شهرداری و شورای اسلامی سایر شهرستان‌های حوزه انتخابیه است، این موضوع با توجه به همراهی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور و ضرورت افزایش رفاه و رضایت شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12848 0
نماینده ماهشهر توزیع اعتبارات این شهرستان را ناعادلانه دانست http://golmoradi.net/?p=12846 http://golmoradi.net/?p=12846#respond Tue, 22 May 2018 06:35:39 +0000 http://golmoradi.net/?p=12846 ...]]> علی گلمرادی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:شورای راهبردی و شورای سیاست گذاری این شهرستان پروژه هایی را در حوزه های مختلف مصوب کرده بود اما در اجرا با نواقصی رو به رو بود، از این رو در جلسه اخیر این شورا مقررشد بر اساس یک برنامه با چشم انداز پنجساله بودجه مربوط به شورای راهبردی را مدیریت کرده و تخصیص اعتبار و اجرای پروژه ها را بازنگری کنیم.وی بیان کرد: جمع بندی این بازنگری در قالب یک مطالبه در جهت توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار شهرستان ماهشهر در دستور کار قرار می گیرد و نتایج آن را تا دو هفته آینده در هر شهر نهایی می کنیم.
نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار افزایش اعتبارات شورای راهبردی شهرستان بندرماهشهر شد و گفت:تحقق توسعه متوازن در این شهرستان مستلزم جذب حدود سه هزار میلیارد ریال از محل اعتباراتاین شورا است که در یک بازه زمانی پنج ساله برای اجرای پروژه های مختلف اختصاص پیدا کند تا بتوان شاهد شرایط مطلوبی در بخش های مختلف باشیم.
گلمرادی ادامه داد: شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر نیز باید ملزم به تبیین اولویت ها بر اساس نیاز هر نقطه از شهرستان شود تا در یک دوره پنج ساله به پروژه ها به انجام برسد.
وی خواستار جبران کاستی اعتبارات تخصیص داده شده به شهرستان بندرماهشهر در سال های گذشته شد و گفت:در کنار کم لطفی صنایع پتروشیمی، مسئولان استانی نیز در اعتبارات تملک دارایی در سطح خوزستان به این شهرستان به واسطه وجود صنایع پتروشیمی، مورد کم لطفی قرار می دهند، از این رو حقوق مردم این شهرستان به خوبی محقق نشده است.
وی در ادامه با ابراز گلایه از توزیع ناعادلانه منابع مالی در سال های گذشته شورای راهبردی ماهشهر افزود: بی عدالتی در توزیع منابع یکی از موارد مطرح شده در جلسه اخیر این شورا بود که ضرورت دارد اولویت رسیدگی با مناطق کم برخوردار و محروم باشد.
گلمرادی با بیان اینکه میزان اعتبار تخصیص داده شده پارسال شورای راهبردی، ۱۷۰میلیارد ریال بود که امسال به ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرد، گفت: اعتبارات دریافتی از صنایع پتروشیمی در قالب اعتبارات شورای راهبردی تنها بخشی از جبران خساراتی است که به واسطه وجود صنایع پتروشیمی متوجه این شهرستان شده است.
وی ادامه داد: چندین برابر این اعتبارات تخصیص داده شده، آسیب و لطمه به این شهرستان وارد می شود و این مبالغ جوابگوی خسارات وارد شده نیست. گلمرادی گفت: شورای سیاست گذاری شهرستان باید با جدیت مطالبه افزایش میزان اعتبارات برای این شهرستان را پیگیری کند.
وی در ادامه بیان کرد: آسیب های اجتماعی در سطح این شهرستان به دلیل گستردگی حاشیه نشینی، اختلاف شدید طبقاتی درآمدها و سایر عوامل ناشی از وجود صنایع پتروشیمی به میزان قابل توجهی افزاشی پیدا کرده است.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12846 0
گمرادی: پیگیر ارتقا بندرامام به شهرستان و شهرک طالقانی به شهر هستم http://golmoradi.net/?p=12843 http://golmoradi.net/?p=12843#respond Sat, 19 May 2018 10:46:46 +0000 http://golmoradi.net/?p=12843 ...]]> گلمرادی: پیگیر ارتقا بندرامام به شهرستان و شهرک طالقانی به شهر هستم/ اخطار داده‌ام فرودگاه را به روی مدیران صنایع خواهم بست

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بندرماهشهر گفت: نماینده و اصحاب رسانه باید در کنار هم و برای یک هدف در جهت رفع مشکلات و رساندن صدای مردم گام بردارند.

گلمرادی با اشاره به وظایف نمایندگی گفت: نمایندگان دو وظیفه اساسی و قانونی دارند که قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون به شکل صحیح است.نماینده مردم بندرماهشهر افزود: ما به عنوان نماینده در جایگاه قانونی خود، قدرت اجرایی نداریم اما رفع مشکلات مردم و منطقه را در قالب پیگیری و نطق متذکر می شویم.

وی یکی از اهم این موارد پیگیری شده را تصویب ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه عنوان کرد و ادامه داد: به استناد این قانون برای اولین بار بی توجهی به بومی های منطقه ریشه کن خواهد شد و ما جشن پایان استخدام غیربومی‌ها را برگزار خواهیم کرد.

علی گلمرادی با اشاره به موضوع شهرستان شدن بندرامام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: محدوده بندرامام یکی از موضوعاتی است که امروزه دغدغه این مردم شده است، بر اساس وظیفه قانونی که دارم موضوع شهرستان شدن بندرامام را دنبال میکنم و از مردم انتظار می رود که نگران این موضوع نباشند چرا که در این ارتقا حق و حقوق همه شهرها رعایت خواهد شد.

وی اضافه کرد: باید عادلانه و با نگاه عدالت محور متولی این موضوع باشیم و اجرایی شدن این موضوع از اختیارات وزارت کشور است.گلمرادی تصریح کرد: شوراهای دو شهر بااید به توافق دست یابند و نباید آینده مردم را قربانی آینده سیاسی خود کنند.

نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از صحبتهای خود تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده تنها راه نجات شهرک طالقانی را در شهر شدن آن می‌بینم چرا که با توجه به وضعیت نامطلوب و کمبود امکاناتی که دارد با ارتقاء این منطقه به شهر امتیازات ویژه و بودجه ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص وضعیت اشتغال در شهرستان بندرماهشهر اظهار کرد: بحث اشتغال و بیکاری امروزه مربوط به دوره و نماینده امروز و دیروز نیست ، آمار بیکاری در حال افزایش است ، اما حفظ وضعیت اشتغال یک کار بزرگ است و به طبع آن سعی بر ایجاد زیر ساختهای لازم جهت رفع مشکل بیکاری هستیم.

گلمرادی ادامه داد: احداث شهرک انرژی با ظرفیت ایجاد ۱۰ الی ۱۵ هزار شغل در دستور کار قرار داده شده که ۲۰صنعت پایین دستی و تکمیلی و ۱۰ صنعت بالادستی در این طرح قابل اجراست.وی با اشاره به رفع مشکل آب آشامیدنی در شهرستان بیان کرد: با تخصیص بودجه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی جهت تاسیسات آب جنوب شرق بر اساس فاینانس و صندوق توسعه ملی، به زودی آب شهرستان از سد کوثر و کارون ۳ تامین خواهد شد.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آلودگی زیست محیطی صنایع پتروشیمی عنوان کرد: در جلسه اخیر با مسئولین وزارت نفت اخطار دادم در صورتی که سهل‌انگاری و اجحافی در حق مردم بندرماهشهر صورت گیرد به نشانه اعتراض فرودگاه بندرماهشهر را به روی مسئولان صنایع پتروشیمی خواهم بست.

گلمرادی در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، تقسیم ارزش افزوده براساس سرانه جمیعت و در سطح استان خواهد بود و با استناد به همین قانون؛ ارزش افزوده این منطقه به یک اندازه به بندر ماهشهر و دیگر شهرستانها اعطا خواهد شد در صورتی که مردم بندر ماهشهر در معرض آلودگی زیست محیطی بیشتری هستند و عادلانه نیست همانند سایر شهرستان‌های استان ارزش افزوده دریافت کنند.

وی ادامه داد: در بحث مشکلات زیست محیطی گرد و غبار در استان یکی از منتقدین هستم که با پیگیری های مجمع نمایندگان و برگزاری جلسات ردیف بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری تخصیص داده شد و از سوی دیگر کاشت نهال توسط وزارت جهادکشاورزی آغاز شده است‌.

عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی وزارت نفت در دستور کار ادارت و کمیسیون انرژی قرار گرفته است.علی گلمرادی با اشاره به بحث امنیت در شهرستان گفت: مصوبه ای در شورای تامین در جهت رفع مشکلات امنیتی انجام شد که بخشی از آن برخورد شدید با افراد دارای سلاح غیرمجاز است.

وی در پایان گفت: برای شفافیت هزینه کرد بودجه‌ی شورای راهبردی، نامه ای به دبیرخانه این شورا ارسال شده تا نحوه و میزان توزیع بودجه شورای راهبردی طی ده سال گذشته با شفافیت گزارش شود.

 

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12843 0