Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/golmoradi/public_html/index.php:265) in /home/golmoradi/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
پایگاه اطلاع رسانی علی گلمرادی نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی http://golmoradi.net Wed, 15 Aug 2018 06:35:39 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.5.15 استخدامی پتروشیمی بوعلی سینا بومی شد http://golmoradi.net/?p=12906 http://golmoradi.net/?p=12906#respond Mon, 13 Aug 2018 06:30:40 +0000 http://golmoradi.net/?p=12906 ...]]> خورنا|باقر گل فر:طی فراخوان ثبت نام آزمون استخدامی پتروشیمی بوعلی سینا که از امروز آغاز ثبت نام اعلام شده بود توسط گلمرادی نماینده مردم  بندرماهشهر ، بندرامام ، هندیجان ، امیدیه در مجلس شورای اسلامی متوقف شد.

به گزارش خبرنگار خورنا : امروز جلسه ای با حضور گلمرادی نماینده مردم بندرماهشهر ، بندرامام ، هندیجان ، امیدیه در مجلس شورای اسلامی ، آریا زنگنه معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان بندرماهشهر ، مطیری رئیس اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشمی ، آزادادرخت رئیس اموراداری پتروشیمی بوعلی سینا ، درویشی مشاور منابع انسانی مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در دفتر مدیر عامل این مجتمع برگزار شد.

نماینده مجلس در تماس تلفنی و پیگیری این موضوع با شریعتی استاندار خوزستان ، شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ، عزیزی مدیر منابع انسانی هلدینگ خلیج فارس ، قارونی مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا طبق قانون اصل ۴۹ خواستار برگزاری این آزمون در حوزه انتخابیه اجرایی شود.

که پس از تصمیمات اتخاذ شده و هماهنگی های لازم سایت آزمون به مدت ۴۸ ساعت بسته شد و پس از اصلاح شرایط این آزمون مجددا سایت برای ثبت نام داوطلبان بر روی سایت مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بارگزاری خواهد شد.

گلمرادی در پایان اظهار داشت : امیدوارم با توجه به مظلومیت این منطقه و جلوگیری از رشد بیکاری در حوزه انتخابیه کلیه شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی همان طور که امروز کمک بزرگی پتروشیمی بوعلی سینا در جذب نیروهای بومی منطقه گام برداشته است دیگر شرکت هم از طریق اطلاع رسانی و هماهنگی با اصحاب رسانه در انتشار این گونه استخدامی و یا از طریق دفاتر ما در سطح شهرستان همکاری نمایند.


]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12906 0
بی‌کفایتی برخی اعضای دولت عامل تشدید مشکلات اقتصادی است http://golmoradi.net/?p=12898 http://golmoradi.net/?p=12898#respond Tue, 03 Jul 2018 13:54:04 +0000 http://golmoradi.net/?p=12898 ...]]> علی گلمرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حقیقت تنها راه مهار سردرگمی موجود در بین کابینه دولت و مسئولان ذیربط به عنوان بزرگترین آفت مدیریت و اداره امور کشور، بهره‌گیری از توان فکری و خلاقیت نخبگان و جامعه علمی کشور بر اساس برنامه زمان‌بندی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

وی افزود: طبیعی است که مسئولان ضعیف پذیرای نقطه نظرات صاحبنظران و کارشناسان دانشگاهی نیستند؛ بنابراین تغییر در کابینه دولت و علمی کردن این کابینه برای تحقق این مهم ضروری است. امروز در هیچ جایی از دنیا تشکیل تیم‌های کاری بدون رعایت اصل شایستگی و پرهیز از روابط دوستانه و حزب بازی برای انجام مأموریت‌های کاری موفق نبوده‌اند.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام در خانه ملت با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی برای برون‌رفت از وضعیت نامناسب اقتصادی کشور بیان کرد: ضرورت دارد همه از نقطه نظرات و مدل‌های ارائه شده توسط جامعه دانشگاهی برای حل مسائل و مشکلات کشور استقبال کنیم. از این رو باید از طریق انتشار فراخوان‌هایی زمینه همکاری جامعه دانشگاهی را با کابینه دولت فراهم کنیم.

وی ادامه داد: بدون شک با کابینه کنونی و سیاست‌های جاری نمی‌توانیم دغدغه‌های موجود را رفع کنیم، آنچه امروز اهمیت دارد این است که باید با مردم صادق باشیم و هر آنچه که هست همان بیان شود. وعده و وعیدهای بیهوده نه تنها کمکی به فضای موجود نمی‌کند بلکه ناامیدی و نارضایتی را در بین مردم تشدید می‌کند.

گلمرادی در پایان عنوان کرد: در شرایط فعلی کشور و هجوم رسانه‌های غربی، جلب رضایت مردم بیش از هر مسئله‌ای اهمیت دارد. باید پذیرفت که مردم شرایط دشواری را متحمل می‌شوند و بی‌توجهی به خواسته‌های مردم و فراهم نشدن رفاه آنها که بعضا خواستار حقوق حداقلی خود هستند امنیت کشور را نیز با هجمه‌های غربی تحت شعاع قرار می‌دهد، این مهم همت مضاعف تمام مسئولان نظام به ویژه دولت را می‌طلبد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12898 0
مسئولان بدانند که مردم اقدامات عملی می‌خواهند http://golmoradi.net/?p=12900 http://golmoradi.net/?p=12900#respond Tue, 03 Jul 2018 09:14:16 +0000 http://golmoradi.net/?p=12900 ...]]> عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مسئولان و مردم در کنار یکدیگر باید از جناح‌بندی‌ پرهیز کنند و صرفاً در خط ولایت و بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی نسبت به ساماندهی وضعیت حرکت کنند و مسئولان بدانند که مردم اقدامات عملی می‌خواهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، ایستادگی در مقابل همه مستکبران جهان، برجسته‌ترین شاخصه جمهوری اسلامی ایران است. امروزه انقلاب اسلامی ایران به درجاتی از عزت و توانمندی در عرصه‌های مختلف به ویژه عرصه‌های علمی و دفاعی رسیده که موجب حیرت کشورهای دنیا شده است.

با پیروزی انقلاب اسلامی هجمه‌های دشمنان آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد از این رو  با علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی با هدف بررسی موضوعات مختلف چگونگی مقابله با هجمه‌های دشمنان به گفت‌وگو پرداختیم. در ادامه نکات مهم این گفت‌وگو و سپس مشروح مصاحبه را می‌خوانید.

* رهبر معظم انقلاب به تنهایی مقابل ستمگران ایستاده است

* انقلاب اسلامی ملت ایران را عزیز و عزتمند کرد

* وظیفه دولت و مسئولان خدمت متواضعانه به ملت است

تسنیم: هجمه‌های زیادی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی به کشورمان وارد می‌شود چه چیزی سبب شده که این شیطنت‌ها خنثی شوند؟

گلمرادی: وجود پربرکت مقام معظم رهبری در رأس این نظام باعث شد تا همه نقشه‌ها و شیطنت‌های استکبار جهانی در منطقه خنثی شود به طوری که وجود گران‌بهای مقام معظم رهبری همچون خاری در چشم دشمنان است.اگر مسلمانان بعد از پیامبر مکرم اسلام(ص) به دستورات الهی و رسول اکرم(ص) عمل می‌کردند و به مولا امیرالمؤمنین علی(ع) ظلم نمی‌کردند و از ایشان غصب خلافت نمی‌شد، اکنون دنیای اسلام این‌گونه نبود. بنابراین نقش رهبر و امام جامعه حیاتی و غیره قابل‌انکار است.

تسنیم: مهمترین موضوعی که در حال حاضر کشور را متوجه خود کرده مشکلات اقتصادی است. تلاش مسئولان برای حل این مشکلات را کافی می‌دانید؟

گلمرادی: اکنون با توجه به برقراری امنیت و جوان بودن کشور به دلیل رهبری مدبرانه و هوشمندانه ولی‌فقیه و حضور گرم و پرشور مردم بر همه مسئولان اجرایی کشور واجب و تکلیف است تا متفاوت با سال‌های گذشته تمام همت را صرف مسائل روز کشور در بُعد اقتصادی و اشتغال کنند و در این راستا گام‌های عملی بردارند.اگر ما مسئولان غیر از همت و خدمت به مردم عمل کنیم به حقیقت در حق این نظام که متعلق به خون شهدا و این ملت بزرگ است جفا کرده‌ایم. مسئولان مراقب رفتار، کردار و گفتار خود با مردم باشند این مردم از همه ما بهتر و منظم‌تر هستند.

تسنیم: کوتاهی نسبت به حق و حقوق مردم بیشترین حجم از نارضایتی مردم را تشکیل می‌دهد، چه چیزی عامل این بی‌توجهی‌ها است؟

گلمرادی: باید بپذیریم در ۲ دهه اخیر به دلیل تصمیمات سیاسی، جناحی و پرداختن به امور شخصی و گروهی در تألیف حقوق مردم کوتاهی شده است. مردم ایران با مشکلات بسیار بزرگی در اوایل انقلاب به شدت مبارزه کرده و پیروز شدند.یقیناً با توجه به تجارت سالیان گذشته و اتکا دولت و مجلس به گرایش در سیاست چپ و راست و با اصلاح‌طلب و اصول‌گرایی نتیجه جز عقب‌ماندگی کشور در ابعاد اقتصادی و اجتماعی چیزی نبوده است.

تسنیم: در شرایط سخت اقتصادی نقش مردم در پشتیبانی از انقلاب چگونه است؟

گلمرادی: در این برهه از زمان یکی از مهم‌ترین ارکان نظام اسلامی ولایت مداری مردم است که در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی به‌ خوبی از سوی مردم رعایت شده و همواره مدافع اصلی ولایت و انقلاب اسلامی هستند.مسئولان و مردم در کنار یکدیگر باید از این جناح‌بندی‌ها پرهیز کنند و صرفاً در خط ولایت و بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی نسبت به ساماندهی وضعیت حرکت کنند، بی‌توجهی، سهل‌انگاری، اعتماد به دشمن، ساده‌لوحی را باید کنار بگذارند مسئولان بدانند که مردم اقدامات عملی را می‌خواهند.

تسنیم: وظیفه مسئولان در این شرایط حساس کشور چیست؟

 گلمرادی: امروزه مردم بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند توجه مسئولان کشوری بوده و انتظار دارند تا فرزندان آن‌ها با داشتن شغل مناسب کمک‌ حال اقتصادی و معیشت آن‌ها باشند و این مهم قابلیت اجرایی دارد اگر غیرت و همت مسئولان زنده باشد این مشکلات برطرف می‌شود.وظیفه مسئول دولتی از همیشه سنگین‌تر و مهم‌تر است مردم ناراحت و معترض هستند، نباید مسئله اقتصاد به شکل‌های نامناسبی پاسخ داده شود. مردم از گرانی‌ها ناراحت هستند چرا باید اجناس هر روز افزایش قیمت داشته باشند.

تسنیم: اقدامات مسئولان برای برطرف کردن مشکلات مردم چگونه باید باشد؟

گلمرادی: اگر بدون تعهد و کارآمدی مسئولیت‌ گرفتیم یعنی بی‌تقوایی کرده‌ایم ما باید دنبال کار و فعالیت‌های اجرایی برای مردم باشیم. باید ساعت‌ها به‌صورت شبانه‌روزی تلاش کنیم در پایان شب هم به فکر برطرف کردن مشکلات مردم باشیم.وظیفه شرعی و قانونی ما این است که به مردم در ۲۴ ساعت خدمت کنیم. اگر برای رضای خداوند کار کنیم خستگی معنا ندارد و از سوی خداوند انرژی و اقتدار نصیب ما می‌شود.

]]> http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12900 0 وزیر اقتصاد وزارتخانه را رها کرده است/ استیضاح کرباسیان رای می‌آورد http://golmoradi.net/?p=12896 http://golmoradi.net/?p=12896#respond Mon, 02 Jul 2018 13:30:51 +0000 http://golmoradi.net/?p=12896 ...]]> رویداد۲۴ محمد آیتی: وضعیت اقتصادی کشور بحرانی است. این جمله‌ای است که این روزها بطور وسیع در تمام نقاط ایران دهان به دهان می‌شود. مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی نیز در یک قدمی استیضاح است و در تعویض تیم اقتصادی دولت تنها اقدامی است که شاید نتیجه‌ای به دنبال داشته باشد، کما آنکه نمایندگانی که استیضاح کرباسیان را دنبال می‌کنند، معتقدند وزارتخانه متبوع او رها شده است. علی گلمرادی، نماینده ماهشهر در گفت‌وگو با رویداد۲۴ نیز می‌گوید: آنچه امروز باعث مشکل و نگرانی مردم شده، وضعیت اقتصادی کشور است. وزارت امور اقتصادی و دارایی در راس تمام دستگاه‌های اقتصادی قرار دارد و وظیقه اصلی این وزارتخانه سامان‌بخشی به امور اقتصادی کشور است اما بسیاری از نمایندگان معتقدند که این وزارتخانه رها شده است. اکنون ما از سوی وزارت اقتصاد هیچ برنامه و سیاست کارآمدی که بتواند گره‌گشا باشد و مشکلاتی که در این حوزه برای توده‌های مردم ایجاد شده را رصد کند و عالمانه به آن‌ها بپردازد را نمی‌بینیم.

عده‌ای از فضای بحران به سود خود استفاده می‌کنند

او افزود: وقتی همکاران من در مجلس که صدای مردم هستند این بی‌برنامگی را دیدند، با جدیت پای کار آمدند و در گام نخست تصمیم به استیضاح آقای کرباسیان، وزیر اقتصاد گرفتند. در حال حاضر اولویت اول کشور سر و سامان دادن به اقتصاد و رسیدگی به شرایط نامطلوب معیشتی مردم است. اگر امروز مشاهده می‌شود که بازار بی‌ثبات شده و وضعیت سکه و ارز در بدترین شرایط خود بسر می‌برد باید قبول کنیم که مدیریت اقتصادی کشور با مشکل روبروست. قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده و هر روز شاهد گرانی کالاهای مختلف هستیم. مردم از همه مسئولان انتظار دارند که جلوی این وضعیت نگران‌کننده گرفته شود اما می‌بینیم که همچنان عده‌ای از این فضا به نفع خود سوءاستفاده می‌کنند و نظارت درست و منطقی هم بر این افراد نیست و نتیجه همین ضعف‌ها و کمبودها زندگی را بر همه مردم سخت کرده است.

مشکل اصلی سیستم اقتصادی را سوءمدیریت و بی‌برنامگی است

نماینده استان خوزستان در پاسخ به اینکه در حال حاضر با تعویض تیم اقتصادی دولت، شرایط بهبود پیدا می‌کند یا این سیستم و ساختار اقتصاد کشور است که کار را به اینجا رسانده، گفت: اساس همه مشکلاتی که در حوزه اقتصادی دیده می‌شود به تصمیم‌گیران آن بخش برمی‌گردد. اگر امروز ساختارها و فرآیندهای بسیاری از امور در حوزه اقتصادی مشکل دارد به تصمیمات همان افرادی مربوط می‌شود که اکنون در راس تیم اقتصادی دولت هستند و انتظار بود که این افراد پس از بحرانی شدن شرایط اقتصادی، کمی روش و منش خود را عوض می‌کردند. من مشکل اصلی سیستم اقتصادی را سوءمدیریت و بی‌برنامگی می‌دانم و تصورم بر این است که با تعویض تیم اقتصادی دولت و بر سر کار آمدن افراد نخبه و صاحب‌نظر در این حوزه می‌شود شرایط اقتصادی به مراتب بهتر از این را برای همگان رقم زد.

گلمرادی خاطرنشان کرد: اکثر نمایندگان مجلس معتقدند تیم اقتصادی دولت یازدهم از تیم اقتصادی که امروز بر سر کار است قوی‌تر بود، زیرا آن افراد بسیار عالمانه و سنجیده‌تر به موضوعات ورود پیدا می‌کردند. با کم‌کاری‌هایی که ما در حوزه اقتصاد شاهد آن هستیم یقین دارم که استیضاح وزیر اقتصاد رای می‌آورد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12896 0
جمهوری اسلامی در حوزه امنیتی عزتمند و در اوج اقتدار است http://golmoradi.net/?p=12902 http://golmoradi.net/?p=12902#respond Mon, 02 Jul 2018 09:17:03 +0000 http://golmoradi.net/?p=12902 ...]]> عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کشور در حوزه امنیتی عزتمند و در اوج اقتدار است , ما در حوزه‌های امنیتی در جهان حرف‌های زیادی داریم اما در حوزه اجتماعی و اقتصادی متأسفانه وضع مناسب نیست.

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان اظهار داشت: مشکلات در شهرستان هندیجان و حوزه انتخابیه بسیار زیاد است نماینده مجلس در جایگاه نظارتی مطالبات مردم را از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی پیگیری می‌کند.وی افزود: در شهرستان هندیجان یک تفاوت چشمگیری با دیگر شهرستان‌ها در همراهی مسئولان وجود دارد مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند و این وضعیت در شأن مردم نیست و اگر از وضع موجود راضی نباشیم، نمی‌توانیم هیچ مشکلی را برطرف کنیم.نماینده مردم هندیجان در مجلس بیان کرد: مسئولان شهرستان هندیجان در مسئولیت خود توانمند هستند، بنابراین تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم محروم عملیاتی کنند تلاش دلسوزانه ثمر دارد.

وضعیت فعلی هندیجان در شان مردم نیست

وی گفت: اگر بدون تعهد و کارآمدی مسئولیت‌ گرفتیم یعنی بی‌تقوایی کرده‌ایم ما باید دنبال کار و فعالیت‌های اجرایی برای مردم باشیم. باید ساعت‌ها به‌صورت شبانه‌روزی تلاش کنیم در پایان شب هم به فکر برطرف کردن مشکلات مردم باشیم.گلمرادی عنوان کرد: وظیفه شرعی و قانونی ما این است که به مردم در ۲۴ ساعت خدمت کنیم. اگر برای رضای خداوند کار کنیم خستگی معنا ندارد و از سوی خداوند انرژی و اقتدار نصیب ما می‌شود.

وی ادامه داد: ما صندوق انتقادات و پیشنهادات در فضای مجازی راه‌اندازی کرده‌ایم و به‌صورت ۲۴ ساعته موارد یا مسائل را پیگیری و دستورات لازم صادر می‌شود. هیچ گاه انتقادات سبب نشود که ما نا امید شویم و دست از کار بکشیم.عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: ما باید از فناوری جدید برای استفاده و انتقال مطالبات استفاده کنیم. جلسات هماهنگی حضوری در حوزه با مسئولان، دستیاران و بخشداران شورای شهر باید بیشتر برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور بی‌توجهی به روستاها است. اگر روستاها رونق پیدا کنند فشار به دولت کم می‌شود. ما نباید توسعه روستاها را محدود کنیم و از اراضی کشاورزی در جهت اشتغال خود آن‌ها استفاده کنیم.گلمرادی توضیح داد: در بسیاری از حوزه‌ها بر اساس تفکر، تعقل، کار کارشناسی و برنامه‌ریزی عمل نمی‌شود. امروز کشور در حوزه امنیتی عزتمند و در اوج اقتدار است. ما در حوزه‌های امنیتی در جهان حرف‌های زیادی داریم اما در حوزه اجتماعی و اقتصادی متأسفانه وضع مناسب نیست.

در بسیاری از حوزه‌ها بر اساس تفکر و کار کارشناسی عمل نمی‌شود

وی افزود: از این لحظه باید برای دهیاری‌ها و روستاها برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم وضعیت ما در رابطه با آب شرب کشاورزی مردم هندیجان بسیار ضعیف و باید معضل آب منطقه و رودخانه زهره برای همیشه برطرف شود.نماینده مردم هندیجان، ماهشهر، امیدیه خطاب به مسئولان بیان کرد: ترس از مقامات بالا در پیگیری و مطالبه‌گری بسیار ناپسند و غیره قابل‌پذیرش است بنابراین هر گونه ترس از درخواست پیگیری مطالبات را به خود راه ندید.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12902 0
برنامه‌ی دولت دوم روحانی برای مردم روشن نیست http://golmoradi.net/?p=12888 http://golmoradi.net/?p=12888#respond Sat, 30 Jun 2018 17:20:29 +0000 http://golmoradi.net/?p=12888 ...]]>

برنامه‌ی دولت دوم روحانی برای مردم روشن نیست/ لزوم تغییر و استفاده از مدیران کارآمد در سطوح کلان اقتصادی و مالی

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی گلمرادی در گفتگوی ویژه با این خبرگزاری در خصوص وضعیت نابسامان اقتصادی فعلی و اعتراضات مردمی در سطح کشور، گفت: مردم به دنبال یک پاسخ روشن برای پرسش‌های خود هستند، وقتی افق روشنی را متصور نیستند، دست به اعتراض می‌زنند و این اعتراض‌ها باید توسط دولتمردان شنیده شده و جدی گرفته شود.

این نماینده مجلس افزود: در دولت اول روحانی، مردم چون هدف دولت مبنی بر ایجاد تعامل با جهان خارج را درک کرده بودند و حرکات دولت را رصد می‌کردند، امیدوار بودند و آرامش نسبی داشتند، اما در حال حاضر، مشکلات عدیده، بخصوص در بخش اقتصادی و رفاه مردم از یک‌طرف و بی‌برنامگی دولت برای رفع این مشکلات از طرف دیگر، مردم را با یک ابهام و سردرگمی مواجه کرده و آنان مرتبا می‌پرسند، عاقبت چه خواهد شد؟ و وقتی پاسخی در عمل نمی‌یابند، دچار اضطراب و استرس شده و همین حالتِ غالب، در جامعه یک پریشانی روانی را ایجاد می‌نماید که باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود. در این میان برخی جاهلانه و بعضا” آگاهانه نیز بدون در نظر گرفتن منافع ملی، به این شرایط دامن می‌زنند و در نهایت آب‌ها به آسیاب دشمنان این ملت سرازیر می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور، متأسفانه برای مردم قانع کننده نبود و هیچ افق روشنی را حتی در چند متری خود احساس نکردند. بنابراین روحانی باید جایگاه عمل را پیش از حرف قرار داده و با به‌کارگیری نیروهای تازه‌نفس و دارای دانش و ایده در جهت حل مشکلات موجود بجای سخن و شعار، حرکت کند تا مردم هم همپای دولت به‌سوی عبور از بحران فعلی، حرکت نمایند.

گلمردی اضافه کرد: با این باور که انسجام، همدلی و همگرایی شرط اساسی برای  مقابله با این بحران و برون رفت از این چالش ها می باشد،  متأسفانه چندصدایی در ارکان کشور، باعث یاس و شکاف بین جامعه و دولت گردیده و اعتماد را از بین برده است، بنابراین هیچ دولتی نمی‌تواند تا زمانی که این شکاف وجود دارد، مدعیِ رفع مشکلات باشد. وعده‌های کوتاه و درازمدت هم که توسط دولت داده می‌شود، کارساز نبوده و مورد مقبولیت مردم قرار نمی‌گیرد، چرا که لازمه آن، دیدن اقدامات عملی ملموسی در ساختار اجرایی کشور می باشد که تاکنون  هیچ تغییری در مناصب کلیدی دولت که عامل اصلی تغییرات می باشند را شاهد نیستند. لذا روحانی باید قدر اعتماد مردم به خودش را بداند و برای عبور از بحران‌های جاری، از حتی هم‌حزبی‌هایش در ارکان دولت نیز عبور نماید تا مجدداً مردم را در کنار دولت داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس‌جمهور باید به این مسئله واقف باشد که  کابینه وی کاملا مستأصل و سردرگم است و صرفا با تغییر یک یا دو وزیر، به‌جایی نخواهد رسید. لذا لازم است که ابتدا مجموعه‌های مالی و اقتصادی که تغییر در رأس آنان نیاز به تائید مجلس ندارند، در اولویت اقدامات روحانی باشد زیرا هدف همه‌ی ما، رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … در جامعه است و هر اقدامی برای رسیدن به این هدف، باعث حمایت از رئیس دولت می‌شود.

گلمرادی در پایان افزود: روحانی باید این نکته را نیز بداند که اختیارات او از اختیارات یک سرمربی فوتبال بیشتر است، یک سرمربی وقتی می‌بیند که تیمش نتیجه نمی‌گیرد، دست به هر تغییر مناسبی می‌زند، حتی اگر بازیکن خارج‌شده، از نزدیکانش باشد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12888 0
اداره ثبت اسناد باید در بندر هندیجان مستقر شود http://golmoradi.net/?p=12893 http://golmoradi.net/?p=12893#respond Sat, 30 Jun 2018 13:29:23 +0000 http://golmoradi.net/?p=12893 ...]]> نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: علت مستقر نشدن اداره ثبت ‌اسناد در بندر هندیجان برای ما مشخص نیست ما در حال پیگیری هستیم تا این اداره که خواست مردمی است در این شهر محروم هر چه سریع‌تر مستقر شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، هندیجان ۱۵ سال است که شهرستان شده و تقریباً همه ادارات در آن مستقر شده‌اند اما برخی دیگر از ادارات از جمله ثبت اسناد، محیط زیست، اوقاف و امور خیریه، تعزیرات حکومتی، معاینه فنی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هنوز با تلاش مسئولان، رسانه‌ها، خبرنگاران و درخواست‌های مردمی حاضر نیستند در این شهر محروم مستقر شوند.

علاوه بر پیگیری و همکاری مسئولان شهر هندیجان با ادارات کل خوزستان که هنوز ادارات آن‌ها در هندیجان مستقر نیستند معلوم نیست چرا مسئولان ادارات کل خوزستان از این امر امتناع یا مقابله می‌کنند تا ادارات فوق در هندیجان مستقر نشوند، از این رو با علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع و راهکارها در این زمینه به گفت‌وگو پرداختیم.

نکات مهم این گفت و گو را ابتدا می‌خوانید.

  • چرا این اداره در هندیجان مستقر نمی‌شود؟
  • برخی مسئولان حاضر نیستند به مردم خدمت کنند
  • باید اداره ثبت اسناد در هندیجان مستقر شود

تسنیم: هندیجان ۱۵ سال شهرستان شده اما چرا هنوز این ادارات مستقر نیستند؟

گلمرادی: قرار نیست در سطح شهرستان هندیجان شاهد نبود ادارات باشیم، بالاخره شهرستانی تأسیس‌ شده و باید همه امکانات مصرحِ در قانون اساسی در آن قرار داده شود. بر اساس قوانین و ضوابط اداری باید همه ادارات در آن مستقر باشند.

با توجه به شرایط خاص هندیجان که بسیار محروم و مظلوم است باید به این شهر بیشتر از همه شهرها رسیدگی شود. صلاح نیست هندیجان عقب‌افتاده امور اداری و سیاسی آن مختل باشد.

تسنیم: برنامه شما در سال ۱۳۹۷ برای استقرار این ادارات چیست؟

گلمرادی: نباید مشکلات یک شهرستان در شهرهای هم‌جوار انجام شود، ما و شهرستان کمک می‌کنیم و ادارات کل استان خوزستان نیز باید همکاری کنند تا اداراتی همچون ثبت‌ اسناد، محیط ‌زیست، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تعزیرات حکومتی و اوقاف و امور خیریه در هندیجان مستقر شوند.

یکی از موضوعات جدی ما در سال ۹۷ استقرار ادارات در سطح شهرستان هندیجان است، ما با جدیدت تمام پیگیر هستیم و امیدواریم همه مدیران کل مربوطه با شهرستان محروم هندیجان همکاری لازمه را داشته باشند.

تسنیم: چرا برخی مسئولان استانی حق و حقوق هندیجان را رعایت نمی‌کنند؟

گلمرادی: قرار نیست بعد از ۱۵ سال از شهرستان شدن هندیجان ما هنوز شاهد نمایندگی ادارات باشیم، بالاخره شهرستانی با صلاح‌ دید وزارت کشور تأسیس‌ شده بنابراین همه دستگاه‌های دولتی باید در آن مستقر یا ارتقا داده شوند. این حق مردم است.

مسئولان باید حق‌ و حقوق مردم را رعایت کرده و به آن‌ها عمل کنند، چه لزومی دارد ما بعد از این‌ همه سال از شهرستان شدن هندیجان شاهد نمایندگی ادارات باشیم یا اصلاً ادارات مهم استقرار پیدا نکرده‌اند.

تسنیم: علت همکاری نکردن مسئولان استانی با مردم هندیجان چیست؟

گلمرادی: استقرار نیافتن ادارات در هندیجان ضعف جدی ادارات کل و مدیران آن در استان خوزستان است، اگر مدیران کل متعهد، دلسوز و مسئولیت ‌پذیر بودند ادارات شهرستان هندیجان را بعد از این همه‌ سال که از شهرستان شدن هندیجان می‌گذرد مستقر می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: بهانه‌های واهی برای مستقر نکردن ادارات در هندیجان قابل‌ قبول نیست و بیان‌گر بی‌تعهدی و بی‌مسئولیتی ادارات کل خوزستان است و توصیه می‌کنم در سال ۹۷ تلاش کنند این مشکل مردم هندیجان را برطرف شود و هرجایی که در سطح کشور برای آن‌ها مشکلی رخ دهد بنده کمک می‌کنم.

تسنیم: انتظار شما از رسانه و فعالان مجازی هندیجان چیست؟

گلمرادی: از خبرنگاران هندیجان که در همه صحنه‌ها حاضر بوده و معضلات، مشکلات مردم را مطرح می‌کنند تشکر و قدردانی رادارم و از خبرگزاری تسنیم و خبرنگار آن در هندیجان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

انتظار من این است که مردم و رسانه‌ها مطالبه‌گر باشند، سکوت نکنند بلکه پیگیر مشکلات و معضلات شهرستان یا کل حوزه انتخابیه را پیگیری کنند. فعالان اجتماعی و فضای مجازی هم با حفظ حرمت و احترام مدیران پیگیر مشکلات و درخواست خود باشند.

گفت‌وگو از محمدمهدی صادقی

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12893 0
گلایه مندی گلمرادی از وضعیت نامناسب روابط کاری پایانه بندر امام http://golmoradi.net/?p=12886 http://golmoradi.net/?p=12886#respond Wed, 27 Jun 2018 17:15:18 +0000 http://golmoradi.net/?p=12886 ...]]> گلایه مندی گلمرادی از وضعیت نامناسب روابط کاری در پایانه های حمل و نقل بندر امام/ باید بی عدالتی و فساد برچیده شود

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی گلمرادی اظهار داشت: امروز بخش حمل و نقل کشور با مشکلات عدیده ای مواجه است که با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور، اقدام اساسی و ارائه راه کار برای رفع مشکلات این بخش یک ضرورت است.

وی افزود: با توجه به درخواست شرکت های حمل و نقل بندر امام، مبنی بر اینکه تمام درصد تعرفه ها توسط نمایندگان صاحب کالا اخذ می شود که متاسفانه علاوه بر ایجاد فساد، باعث ایجاد رقابتی منفی می گردد، در جلسه اخیر با حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به بحث و تبادل نظر برای رفع مشکلات این حوزه پرداخته شد.

نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی با ابراز گلایه مندی از وضعیت نامناسب روابط کاری در پایانه های حمل و نقل بندر امام خمینی خاطرنشان کرد: بررسی های انجام شده از روند فعالیت در پایانه های حمل و نقل بندر امام حاکی از سوءاستفاده بیش از اندازه عده ای معلوم الحال و بی عدالتی در بین کامیون داران و متولیان حمل و نقل است که موجب اعتراض هم کامیون داران و هم شرکت های حمل و نقل و ضایع شدن حقوق آن ها شده است.

گلمرادی افزود: از این رو با توجه به حساسیت موضوع و ارتباط موضوع با امرار معاش صدها خانوار از این محل؛ در جلسه ای با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.وی در ادامه از برگزاری نشست بررسی مشکلات لجستیکی پایانه های کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد به زودی نشستی با حضور مسئولین مرتبط در حوزه حمل و نقل و نمایندگان شرکت های حمل و نقل برگزار شود و به بررسی و آسیب شناسی تمام جوانب بی عدالتی و از هم گسیختگی سیستم حمل و نقل کشور به خصوص موضوعات پایانه های حمل و نقل بندر امام خمینی پرداخته شود.

نماینده مردم حوزه انتخابیه در خانه ملت در پایان عنوان کرد: پایانه های حمل و نقل از شریان های اصلی اقتصاد کشور محسوب می شوند، از این رو باید برای رفع مشکلات آنها اهتمام ویژه ای شود؛ با توجه به تخصص و برنامه های ارائه شده از سوی حسن نیا معاون وزیر و مدیرکل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور می توان انتظار رفع بخش زیادی از مشکلات سیستم حمل و نقل کشور را داشت.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12886 0
شهرک انرژی به‌صورت تمام و کمال در شهرستان امیدیه احداث می‌شود.. http://golmoradi.net/?p=12884 http://golmoradi.net/?p=12884#respond Mon, 25 Jun 2018 17:12:47 +0000 http://golmoradi.net/?p=12884 ...]]> شهرک انرژی به‌صورت تمام و کمال در شهرستان امیدیه احداث می‌شود/ مردم به شایعات توجه نکنند

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی گلمرادی در خصوص برخی شایعات مبنی بر خروج بخشی از شهرک انرژی از محدوده شهرستان امیدیه، بیان داشت: عده‌ای با سوءاستفاده از تریبون‌های مختلف به دنبال بهره‌برداری‌های خاص هستند.  لذا تأکید می‌کنم که شهرک انرژی و صنایع پایین‌دستی و تکمیلی نفت و گاز در زمینی به مساحت سه هزار هکتار در حریم و محدوده شهرستان امیدیه بر اساس مصوبه دولت و بر اساس پیگیری‌های مستمری که انجام پذیرفته است احداث خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: این مصوبه‌ی دولت در حال حاضر در دست مطالعه برای مکان‌یابی  است و آنچه مورد تأکید این‌جانب و مسئولین اجرائی می‌باشد این است که در راستای توسعه متوازن منطقه، این شهرک انرژی در شهرستان امیدیه جانمائی و احداث خواهد شد. در موارد متعدد در محافل و مجالس مختلف و مصاحبه‌های مرتبط به کرار بیان گردیده که هیچ میزانی از این شهرک موردنظر در حریم و محدوده شهرستان ماهشهر واقع نخواهد شد. بنابراین اظهارات برخی افراد در جایگاه حقیقی و یا حقوقی کاملاً مردود بوده و لازم است مردم عزیز و شریف حوزه انتخابیه مطالبات خود را از مسئولین مرتبط پیگیری و پرس‌وجو کنند.

گلمرادی ادامه داد: متأسفانه امروزه عده‌ای به دنبال بهره‌برداری‌های سیاسی هستند و بحث شهرک انرژی و صنایع پایین‌دستی و تکمیلی موضوعی است که بر اساس مطالبه و پیگیری‌های مستمر این‌جانب و مساعدت دولت تحقق پیدا کرده است و در ادامه‌ی مسیر هم این وظیفه بنده و نماینده عالی دولت در سطح شهرستان یعنی فرماندار است که پیگیر آن باشیم و کسی حق بهره‌برداری سیاسی از این موضوع را ندارد.

این نماینده مجلس تصریح نمود: مسئله‌ی احداث شهرک انرژی در راستای اشتغال و توسعه شهرستان امیدیه باید با جدیت پیگیری شود. لذا توصیه می‌کنم  به‌منظور جلوگیری از اخلال در امور و همچنین جلوگیری از تشویش افکار عمومی به دلیل ارائه‌ی اطلاعات نادرست و غلط از سوی سایر ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌ها، این مراکز به امورات سازمانی و تکالیف ذاتی خود بپردازند.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12884 0
اصلاح ماده۴۱ قانون تامین اجتماعی نیازمند توجه بیشتر است http://golmoradi.net/?p=12882 http://golmoradi.net/?p=12882#respond Mon, 25 Jun 2018 17:11:55 +0000 http://golmoradi.net/?p=12882 ...]]> علی گلمرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : با توجه به اهمیت و جایگاه کار و جامعه کارگری در اقتصاد کشور ضرورت دارد همه مسئولان و نهادهای سیاسی نسبت به مسائل و مشکلات این قشر زحمتکش توجه و دقت داشته باشند، توجه به بازنشستگان که سرنوشت ساز اقتصاد کشور بوده‌اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، نمایندگان تشکیلات کارگری و بازنشستگی در رابطه با اصلاحات ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی در کمیسیون اصل ۴۴ ، ابراز نگرانی کردند و خواستار ممانعت نمایندگان از تصویب این ماده شدند.
وی با اشاره به اینکه تصویب این ماده فرصت را برای پیمانکاران فراهم می کند تا از اعطای حق بیمه کارگران امتناع کنند، افزود: این موضوع ضربه سنگینی به امنیت شغلی کارگران و هزینه های درمان آنها می زند و از همه مهمتر سازمان تامین اجتماعی را با مشکلات زیادی مواجه می کند، این سازمان را در حمایت از کارگران ناتوان می کند، از این رو ضرورت دارد نمایندگان به بررسی بیشتر این ماده بپردازند و با علم به جزئیات ماده ۴۱ در تصویب آن تجدید نظر کنند.
نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی ره در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی توجه به نیروی انسانی و کارگران باید به عنوان مهمترین عامل تولید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اگر به دنبال موفقیت اقتصادی و رونق تولید داخلی هستیم باید برای ایجاد انگیزه در بین جامعه کارگری برنامه داشته باشیم و با امکانات و تسهیلات این مهم را عملی کنیم.
گلمرادی اضافه کرد: قطعا قوانین و مقررات در جهت احقاق حقوق کارگران بسیار موثر خواهد بود، در این راستا نقش مجلس نقشی بی بدیل خواهد بود البته پیکره اجرایی کشور یعنی دولت باید در اجرایی کردن قوانین مرتبط با رفاه کارگران و حقوق و مزایای آنها بیش از پیش ایفای نقش کند.
نماینده ماهشهر با اشاره به مشکلات بازنشستگان گفت: امروز شرایط بازنشستگان کشور به لحاظ اقتصادی و معیشت با مشکلات ملموسی مواجه هستند ، بنابراین ضرورت دارد در اصلاح قوانین و عمل کردن به قوانین و ضوابطی که کمک به وضعیت زندگی و معیشت آنان همت مضاعفی داشته باشیم.
گلمرادی در پایان خاطرنشان کرد: این منطقه به دلیل وجود صنایع متعدد پتروشیمی و زیرساخت های اقتصادی و تجاری در مقایسه با سایر نقاط کشور، جامعه کارگری بزرگی داریم که گاه شاهد تضییع حقوق از جانب کارفرمایان و برخی شرکت های فعال در منطقه حق و حقوق کارگران ضایع می‌شود، بدون شک تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت های قانونی نسبت به رفع مسائل و مشکلات این قشر نتیجه خوبی حاصل شود.
به گزارش ایرنا، در ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی مقرر شده است در مواردی که نوع کار ایجاب کند، سازمان تامین اجتماعی می‌تواند نسبت مزد را به کل کار انجام شده تعیین و حق بیمه را به همان نسبت محاسبه، مطالبه و وصول کند، موضوع ماده ۴۱ که همواره یکی از پردردسر ترین مواد این قانون بود موضوعی است که در سالهای اخیر بارها حذف آن از قانون‌گذار درخواست شده است.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=12882 0