Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/golmoradi/public_html/index.php:424) in /home/golmoradi/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
پایگاه اطلاع رسانی علی گلمرادی نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی http://golmoradi.net Fri, 19 Oct 2018 18:06:44 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.5.15 دیدار سرزده دكتر گلمرادیاز بیمارستان امام رضا (ع) شبكه امیدیه http://golmoradi.net/?p=13046 http://golmoradi.net/?p=13046#respond Thu, 18 Oct 2018 18:00:18 +0000 http://golmoradi.net/?p=13046 ...]]> به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان امیدیه ، سه شنبه مورخ بیست وچهارم مهرماه ۱۳۹۷ دکتر علی گلمرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وهیات همراه با استقبال گرم مهدی آبدیده مدیر شبکه بهداشت ودرمان وجاسم علی نشان مدیر بیمارستان امام رضا (ع) قرار گرفته واز مجموعه بخشهای بستری ، بخش اورژانس بیماران تحت نظر وسرپائی وآموزش بهورزی بازدید بعمل آورد .

دکتر گلمرادی از تمامی بخشهای بیمارستان بازدید نمود وبا بیماران و پرسنل در مورد رضایت مندی ونحوه ارائه خدمات گفتگو کرد نماینده مجلس شورای اسلامی ، ضمن تشکر از عملکرد پرسنل ، کارکنان و مدیربیمارستان امام رضا (ع) وهمچنین تشکر ویژه از عملکرد بی وقفه مهدی آبدیده مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان افزود : ایشان یکی از مدیران توانمند ، دلسوز ، کارامد وکاردان این شهرستان بوده وابراز امیدواری نمود که این عملکرد شایسته ودلسوزانه همجنان ادامه داشته باشد .

دکتر گلمرادی در پایان اظهار داشت : تمام توان خود را در جهت برطرف کردن مشکلات ونواقص موجود در بیمارستان با همکاری دکتر هاشمی قاضی زاده وزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی ودکتر نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بکار خواهم گرفت تا بیمارستانی در شان ومنزلت مردم ولایت مدار این مرز وبوم مهیا گردد .

bimarestane-emam-reza

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13046 0
کارآفرینی در ماهشهر متاثر از صنایع پتروشیمی ضعیف است http://golmoradi.net/?p=13051 http://golmoradi.net/?p=13051#respond Mon, 15 Oct 2018 18:05:03 +0000 http://golmoradi.net/?p=13051 ...]]> علی گلمرادی روز دوشنبه با تاکید بر رسیدگی به مشکلات کارآفرینان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتظار جوانان برای اشتغال در صنعت پتروشیمی در شهرستان ماهشهر موجب شده مردم نگاهی به کار آفرینی و اشتغال در حوزه های دیگر نداشته باشند.
وی ادامه داد:مشاغل و کسب کارهایی که نقش خدماتی و پشتیبانی صنعت پتروشیمی را دارند و نیز مشاغلی چون دامپروری، کشاورزی ، فرش بافی، صنایع دستی و کسب کارهای خانگی که می توانند ثروت آفرینی برای اهالی شهرستان ماهشهر را داشته باشند مورد غفلت قرار گرفته اند.
وی با اشاره به پیگیری انجام شده برای کمک به حل مشکلات کار آفرینان در شهرستان ماهشهر اظهار داشت: اخیرا نشستی با حضور کارآفرینان شهرستان ماهشهر برگزار و مطالبات آنان مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان مربوطه نیز راه کار اجرایی برای رفع مشکلات کارآفرینان از جمله فراهم کردن زیرساخت مناسب از جمله آب، برق، آموزش و تسهیلات بانکی ارزان را مطرح کرده و تصمیم لازم برای تامین آنها اتخاذ شد.
وی افزود: مقرر شد کمیته هایی تخصصی در این رابطه تشکیل شده و در صورت نیاز به منظور رفع موانع توسعه کارآفرینی در شهرستان جلساتی با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شود.
نماینده مردم ماهشهر،هندیجان،امیدیه و بندرامام در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در این راستا تلاش می شود از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای رفع موانع قانونی توسعه کارآفرینی استفاده شود.
گلمرادی در بخش دیگری با تاکید بر لزوم افزایش خرید داخلی صنایع پتروشیمی از تولیدات و خدمات موجود در شهرستان ماهشهر گفت: بر اساس ماده ۴۷برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی موکلف شده از ظرفیت های بومی منطقه استفاده کند این مهم در بکارگیری نیروی انسانی و هم در حوزه های مختلف خرید و تدارکات مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی صدق می کند لذا ضرورت دارد صنایع پتروشیمی در تامین نیازهای خود از ظرفیت های موجود در منطقه استفاده کنند.
وی ادامه داد: بسیار دیده شده ماموران خرید شرکت ها اقلام مورد نیاز این شرکت ها را از نقاط خارج از منطقه خریداری می کنند که این رویه اجحاف در حق مردم این منطقه است چرا که بخشی از درآمد حاصل از نفت و پتروشیمی باید در قالب خدمات و امکانات در منطقه محل استقرار توزیع شود تا به رونق اقتصادی منطقه کمک کند.
به گزارش ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در سال ۱۳۷۶ در زمینی به وسعت ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار تاسیس و اینک ۲۲ مجتمع پتروشیمی در آن فعال هستند.
ماهشهر در جنوب خوزستان و در ساحل خلیج فارس، پس از عسلویه قطب پتروشیمی کشور است.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13051 0
مشکلات کامیونداران باحضور معاون وزیرراه دربندر امام بررسی شد http://golmoradi.net/?p=13043 http://golmoradi.net/?p=13043#respond Sun, 14 Oct 2018 17:57:15 +0000 http://golmoradi.net/?p=13043 ...]]> سرپرست پایانه حمل و نقل بندر امام خمینی (ره) یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این نشست که با حضور عبدالهاشم حسن نیا برگزار شد انجمن صنفی رانندگان مشکلات صنفی خود از جمله موارد رفاهی و کمبود قطعات یدکی و لاستیک را مطرح کردند.
جمال حمیدی اظهار داشت:معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع رانندگان تاسیس شرکت های تعاونی حمل و نقل با هدف درآمدزایی را به رانندگان پیشنهاد کرد.
وی در ادامه از قول مساعد معاون وزیر راه و شهرسازی برای افزایش اعتبار سامان دهی وضعیت رفاهی و زیرساختی پایانه حمل و نقل بندرامام خبر داد و عنوان کرد: اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی اختصاص یافته به سامان دهی زیر ساخت های پایانه بندر امام با موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی بیش از ۲ برابر افزایش یافت.
حمیدی همچنین از افزایش نرخ کرایه کامیون داران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با پیگیری انجام شده طرح افزایش نرخ کرایه کامیون داران در کمیسیون ترابری کشور به تصویب رسیده و اجرای آن در انتظار ابلاغ وزیر راه و شهرسازی است.
سرپرست پایانه حمل و نقل کالای بندرامام خمینی (ره) در ادامه به توزیع یک هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان اشاره کرد و گفت:این تعداد لاستیک در ۲ هفته اخیر با نرخ دولتی بین رانندگان توزیع شد.
وی در ادامه امکانات پایانه حمل و نقل بندر امام را رو به بهبود دانست و گفت: در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از بخش های مختلف پایانه حمل و نقل بندر امام وضعیت رو به بهبود این پایانه بررسی شد.
حمیدی در ادامه از افزایش موارد پوشش بیمه تکمیلی رانندگان خبر داد و گفت: با تدبیر اتخاذ شده تلاش برای افزایش پوشش بیمه تکمیلی رانندگان در حال پیگیری است.
سرپرست پایانه حمل و نقل بندرامام خمینی ره در پایان از احتمال افزایش کرایه کامیون داران خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده؛ طرح افزایش نرخ کرایه کامیون داران به تصویب کمیسیون ترابری کشور رسیده است و اجرای این طرح تنها در انتظار ابلاغ وزیر راه و شهرسازی است.
روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون عملیات ثبت بار را در پایانه بندر امام خمینی (ره) انجام می دهند.
بی عدالتی در نوبت دهی و دلالی بار، گرانی لوازم یدکی به ویژه لاستیک، حقوق اندک بازنشستگی، خدمات ضعیف بیمه تکمیلی از مهم ترین مطالبات کامیون داران است.
پایانه حمل و نقل کالای بندرامام خمینی (ره) از مهم ترین پایانه های حمل و نقل کشور محسوب می شود.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13043 0
در پاسخگویی به نیازهای خودرویی کشور ناتوان بوده ایم http://golmoradi.net/?p=13039 http://golmoradi.net/?p=13039#respond Fri, 12 Oct 2018 06:55:28 +0000 http://golmoradi.net/?p=13039 ...]]> به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت حوزه خودرو اظهار داشت: وضعیت کشور در حوزه خودرو مناسب نیست و در پاسخگویی به نیازهای کشور ناتوان بوده ایم.

رفتارهای غلط منجر به وضعیت فعلی شده است.

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت حوزه خودرو اظهار داشت: وضعیت کشور در حوزه خودرو مناسب نیست و در پاسخگویی به نیازهای کشور ناتوان بوده ایم.

علی گلمرادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو اظهار داشت: اگر نگاهی به برخی کشور های موفق در حوزه صنعت انداخته و به عنوان مثال کره جنوبی را در نظر بگیریم متوجه می شویم که بخش عمده اقتصاد این کشور حول تولید و صادرات خودرو می گردد و موفقیت آنها در هر سه بخش کیفیت، کمیت و تنوع محصولات قابل توجه بوده و عمده ترین دلیل این موفقیت، فضای رقابتی شرکت های کره ای است، چرا که رقابت مولفه اصلی در موفقیت هر فعالیت و کسب و کاری است.

وی افزود: اگر چه در کشور هدف گذاری هایی برای رشد و توسعه اقتصادی داشته ایم اما باید بپذیریم که ظرف ارائه آنها تئوری، نظریه و گفتمان بوده و در عمل به گونه ای دیگر رفتار شده و متاسفانه نتایجی که از رفتارهای غلط به دست آمده گریبانگیر کل جامعه شده و اهمیت رفتارهای درست را در کشور به خوبی درک نکرده ایم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت کشور در حوزه خودرو مناسب نیست و در پاسخگویی به نیازهای کشور ناتوان بوده ایم به نحوی که نه تنها در ارزآوری این حوزه که می تواند یاریگر اشتغال و اقتصاد کشور باشد ناکام بوده ایم بلکه برای ارائه خودرو با کیفیتی پایین نیز نتوانسته ایم جوابگوی نیاز مشتریان باشیم.

وی تصریح کرد: با وجود کیفیت پایین محصولات، با تقاضای بسیار زیادی مواجه بوده و صف های طویل در ثبت نام ها و سفارشات این موضوع را نشان می دهد اما نکته مهم این است که ما حتی قادر به برطرف کردن نیاز مشترین در تقاضای کالاهای بی کیفیت نیز نیستیم.

گلمرادی با اشاره به افزایش قیمت خودرو گفت: بخشی از بازار های داخلی متاثر از بازارهای خارجی است و این امر در حوزه خودرو پررنگ تر بوده، به عنوان مثال صنعت خودرو در داخل کشور از افزایش قیمت خودروهای خارجی که به دلیل نوسانات ارز شیب زیادی داشته متاثر شده و این امر در افزایش قیمت خودورهای تولید داخل موثر بوده است.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام افزود: افزایش قیمت خودروهای داخلی به مراتب کمتر از خودروهای خارجی بوده زیرا بخش عمده ای از قطعات خودروهای داخلی، تولید داخل بوده و افزایش قیمت ارز بر آنها تاثیرگذار نبوده، از طرفی شهروندانی که از یکسو توان خرید خودرو خارجی را ندارند و از سوی دیگر نگران افزایش قیمت زیاد و از دسترس خارج شدن خودرو داخلی هستند در تصمیماتی عجولانه اقدام به هجوم برای خرید خودرو داخلی می کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه این تصمیم گیری عجولانه مردم موجب شده مسولین و دست اندرکاران صنعت خودرو ارتقاء سطح کیفیت خودرو را موضوع مهمی ندانسته چرا که با یک استنتاج غلط بر این باورند که وقتی مردم خودرو را با کیفیت فعلی خریداری می کنند چه لزومی به ارتقاء کیفیت و تحمیل هزینه های مضاعف بر صنعت وجود دارد.

گلمرادی در پایان گفت: در چنین رویه ای امنیت، رفاه و سلامت شهروندان، سلامت محیط زیست و توسعه اقتصاد که از وظایف مهم بوده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد مغفول می ماند.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13039 0
اهتمام جدی علی گلمرادی برای بهبود وضعیت جاده ها و معابر حوزه انتخابیه http://golmoradi.net/?p=13033 http://golmoradi.net/?p=13033#respond Wed, 10 Oct 2018 06:47:04 +0000 http://golmoradi.net/?p=13033 ...]]> مشروح خبر نشست مهندس نبوتی مشاور علی گلمرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مهندس خادمی معاونت وزارت راه و شهرسازی با حضور مهندس نظارات و عبیاوی شهرداران بندرماهشهر و بندرامام خمینی ره-تهران

برگزاری این جلسه پیرو سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به بندر ماهشهر با پیگیری های مکرر علی گلمرادی بود که در آن سفر مطالباتی از سوی مسئولین به وزیر جهت رسیدگی منتقل شد؛ وی دستوراتی به منظور رسیدگی به مشکلات و کاستی ها به مدیران زیرمجموعه ارائه دادند.

در این جلسه مصوب شد:

پروژه ۶ خطه کردن، بهسازی و تعریض جاده محور بندرماهشهر به بندرامام خمینی ره یکی از موارد مطرح شده و مورد پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است که به زودی کار عملیاتی آن آغاز می شود. با اجرای این پروژه می توان ترافیک روزشمار بالای این محور به میزان ۳۵ هزار دستگاه، که از شلوغ ترین محور های استان نیز محسوب می شود، را مدیریت کرد.

در طول سال به دلیل ناایمن بودن این مسیر، شاهد تلفات جانی بسیاری هستیم، از این رو با پیگیری های انجام شده موافقت ضمنی برای اجرای این پروژه اخذ و مقرر شد مقدمات این پروژه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و صنایع پتروشیمی با حضور کارشناسان مربوطه و مجری کریدور جنوب برای تهیه گزارش، به زودی آغاز شود.

بهسازس جاده ۶ خطه بندرماهشهر، هندیجان و دیلم از دیگر مصوبات جلسه بود، در این محور که از محل رودخانه زهره عبور می کند، تنها دارای یک پل بر روی رودخانه است که در صورت بروز حوادث؛ کریدور جنوب از این محل قطع ارتباط خواهد کرد. از این رو اهمیت احداث پل دیگری را دوچندان می کند که علاوه بر تسهیل ترافیک؛ در زمان اضطراری شاهد بحران و قطع ارتباط کریدور جنوب نباشیم.

🔹در رابطه با این پروژه نیز مذاکره شد و مورد توافق قرار گرفت که به زودی آغاز می شود.پروژه راه میانه از هندیجان به بهبهان است از دیگر پروژه های مورد توافق در این نشست بود؛ که در صورت اجرای این پروژه با کوتاه شدن مسیر علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت؛ ایمنی این مسیر افزایش می یابد.این پروژه نیازمند بررسی و مطالعات است که بتوان به منظور اجرایی شدن؛ با پیگیری های مکرر کد دار شود.با توجه به فرسودگی شدید آسفالت معابر؛ بهسازی آسفالت معابر بندرماهشهر و بندرامام خمینی ره و سایر شهرها نیز از مورد توافق در این نشست بود.

 مقرر شد از سوی وزارت راه؛ قیر مورد نیاز برای بهسازی معابر، به صورت کاملا رایگان در اختیار شهرداری ها قرار گیرد؛ خوشبختانه موافقت ها اتخاذ و به زودی تامین خواهد شد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13033 0
سرگردانی متقاضیان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی/ گلمرادی: مشکل ثبت نام دانشجویان باید برطرف شود http://golmoradi.net/?p=13037 http://golmoradi.net/?p=13037#respond Tue, 09 Oct 2018 06:50:08 +0000 http://golmoradi.net/?p=13037 ...]]> به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکنون توانسته است دانشجویان بسیاری از سراسر کشور جذب کند و افراد زیادی که علاقمند به ادامه تحصیل در سطوح دانشگاهی بوده‌اند در این دانشگاه جذب شده‌اندامسال در اتفاقی عجیب مجوز تکمیل ظرفیت به دانشگاه جامع علمی کاربردی اعطا نشده است که خود این موضوع باعث ایجاد بحران برای ثبت‌نام هزاران دانشجو از سراسر کشور شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که محمدعلی اخوان بهابادی «معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی» طی نامه‌ای به ‌ر‌ئیس این دانشگاه صراحتا اعلام کرده است (متاسفانه مکاتبه اینجانب با دفتر گسترش آموزش عالی وزارت و پیگیری‌های مداوم صورت گرفته تاکنون نتیجه‌ای نداده است و شواهد نشان می‌دهد که وزارت متبوع رغبتی برای دادن مجوز تکمیل ظرفیت به دانشگاه جامع علمی کاربردی ندارد؟!!!)

WhatsApp Image 2018-10-09 at 2.09.38 PM(1)

اما نکته جالب عدم همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن اینکه متقاضایان بسیاری را با چالش ثبت‌نام رو به رو کرده است، سبب شده پذیرش دانشجو در مهرماه ۹۷ فقط ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشد که نشان از عمق فاجعه و بحران ایجاد شده دارد.

علی گلمرادی یکی از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: این مساله را از طریق معاونت پارلمانی وزارت مذکور پیگیری خواهم نمود تا مشکل ثبت نام متقاضیان برطرف گردد.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13037 0
پیام علی گلمرادی گرامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی http://golmoradi.net/?p=13028 http://golmoradi.net/?p=13028#respond Fri, 05 Oct 2018 16:54:14 +0000 http://golmoradi.net/?p=13028 ...]]> بسم الله الرحمن الرحیم

هفته پاسداشت و بزرگداشت مقام و منزلت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را خدمت عزیزان نیروی انتظامی و خانواده های این جان برکفان امنیت جامعه و مردم خوب و قدر شناس حوزه انتخابیه تبریک و تهنیت عرض می نمایم. برای تک تک این عزیزان از درگاه پروردگار سبحان آرزوی موفقیت و سلامتی آرزو دارم.

تاریخ ایران اسلامیمان قرین شجاعت، دلاوری و ایثارگری غیورمردانی است که با توکل به خداوند متعال و استعانت از انفاس قدسی حضرت ولی عصر (عج) در ایجاد امنیت و آسایش مردم با تلاش فراوان جان خود را نثار کرده‌ و با شجاعت، هوشیاری و بهره‌گیری از دستاوردهای علمی و فنی در راستای تأمین نظم و امنیت جامعه گام برداشته‌اند.هر گاه خطری این مرز پرگهر را آماج تهدید قرار داده است، بی‌مهابا آسایش خود را فدا کرده‌ و با شجاعت مثال‌زدنی بر دشمن حمله برده تا آرامش و امنیت را که یکی از مؤلف های اصلی زندگی است، برای هم‌میهنان خود به ارمغان آورند.

نیروی انتظامی ضمن نقش‌آفرینی‌های ماندگار در هشت سال دفاع مقدس، پس از جنگ نیز با تأسی به آموزه‌های اسلامی و تعالیم ناشی از توصیه ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و فرماندهی معزز کل قوا، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) مأمن و تکیه‌گاه ملت ایران بوده و در سایه قانون مداری، تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را برای تعمیق امنیت و آرامش مردم قدرشناس کشورمان به‌کار گرفته است ‌ به نحوی که بخش اعظمی از امنیت مثال زدنی کشور، مرهون ایثار، فداکاری و جانبازی غیور مردان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

علی گلمرادی
نماینده مجلس

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13028 0
مسئولان بازنشسته خوزستان داوطلبانه کنار بروند/برخی مقاومت می کنند http://golmoradi.net/?p=13026 http://golmoradi.net/?p=13026#respond Wed, 03 Oct 2018 16:43:00 +0000 http://golmoradi.net/?p=13026 ...]]> علی گلمرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به شرایط امروز کشور و ضرورت به کارگیری جوانان پرانرژی، مستعد و توانمند در پست‌های مدیریتی، قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته در دستور کار مجلس دهم قرار گرفت و  خوشبختانه این قانون با قریب به اتفاق آراء به تصویب رسید.

وی افزود: پس از تصویب این قانون و تائید آن توسط شورای نگهبان و ابلاغ به دولت، مقرر شد ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ، تمام دستگاه‌ها و ادارات و نهادها بدون قید و شرط نسبت به اجرای این قانون و کنار گذاشتن مدیران بازنشسته و مشمول این طرح اقدام کنند.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس این قانون تعداد زیادی از مدیران بازنشسته باید از پیکره ارگان‌ها و سازمان‌ها کنار گذاشته شده و جوانان مستعد در این مناصب قرار بگیرند.

وی ادامه داد: بدون شک این موضوع در ارتقاء و بهره‌وری دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌ها نقش و تأثیر بسیار فراوانی خواهد داشت و باعث توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور خواهد شد.

گلمرادی بیان کرد: از همان ابتدا مشخص بود که عده‌ای در مقابل این قانون مقاومت خواهند کرد و علاقه‌ای به ترک میزهای ریاست خود نخواهند شد اما همه باید تابع قانون بوده و چنانچه مسئولی درباره این قانون کوتاهی و قصور کند باید با او برخورد شود.

نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در جایگاه نظارتی خود می‌تواند در این رابطه نقش بسیار مهمی بازی کند و مصمم هستیم در این مورد با جدید به نقش‌آفرینی کنیم و بدون تردید هیچگونه ملاحظه‌کاری و مماشاتی در خصوص حسن اجرای این قانون صورت نخواهد گرفت.

وی عنوان کرد: دولت باید با جدیت این قانون را اجرا کند چرا که کمک بزرگی به توسعه و پیشرفت کشور خواهد بود. مدیران بازنشسته مشمول این قانون نیز نگران نباشند چرا که جوانان به خوبی می‌توانند جای آنها را پر کرده و به چرخه مدیریتی و اقتصادی کشور کمک کنند.

گلمرادی در پایان با بیان اینکه سهم عمده‌ای از مدیران بازنشسته کشور متعلق به استان خوزستان است، افزود: علاوه بر این بیشتر مدیران و شاغلان در این استان غیر بومی بوده و جوانان بومی بیکار و فاقد شغل مانده‌اند. ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه در این رابطه کارگشا خواهد بود و می‌تواند کمک بسیار مهمی به معضل اشتغال در استان خوزستان بکند.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13026 0
مشکلات کشاورزان هندیجان در وزارت نیرو بررسی شد http://golmoradi.net/?p=13023 http://golmoradi.net/?p=13023#respond Mon, 01 Oct 2018 16:37:43 +0000 http://golmoradi.net/?p=13023 ...]]> کورش مودت دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جلسه ظهر امروز با حضور علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه، جهانگیر حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری منابع آب ایران ،بهزاد پارسا مدیر کل دفتر مدیریت به هم پیوسته منابع آب حوضه های آبریز خلیج فارس و دریای عمان و نمایندگان کشاورزان هندیجان در محل وزارت نیرو برگزار شد.
وی گفت: در این جلسه بر افزایش نیافتن سطح زیر کشت در حوزه زهره تاکید و از آنجا که میزان فعلی آبی که در رودخانه جاری است پاسخگوی سطح زیر کشت نیست کنترل و مدیریت این میزان آب برای استفاده همه کشاورزان در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار هندیجان با بیان اینکه خواسته ما در این جلسه امکان رهاسازی آب از سد کوثر واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد برای استفاده کشاورزان بود افزود: بنابر اظهار مسئولان وزات نیرو حداقل باید ۲۴۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد کوثر وجود داشته باشد تا امکان رهاسازی آب برای سایر مصارف مانند کشاورزی وجود داشته باشد ولی در حال حاضر ۲۱۰ میلیون متر مکعب ذخیره این سد است و از آنجا که این سد باید آب شرب دو میلیون ۵۰۰ هزار نفر را تامین کند باید منتطر بارش ها تا افزایش ذخیره سد شد.
وی ادامه داد: تا یک ماه آینده بررسی های لازم در خصوص ایجاد سد های سلولی پائین دستی در حوزه پایین دستی رودخانه زهره در شهرستان هندیجان نیز آغاز خواهد شد.
مودت گفت: مشکلات مدیریت سردهنه های احداث شده بر روی انهار نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه بررسی و قول مساعد مبنی بر کنترل این سردهنه ها از سوی مسئولان وزارت نیرو داده شد.
سد تنظیمی و انحرافی آسک بر روی رودخانه هندیجان و در ۳۵ کیلومتری شمال شهر هندیجان قرار دارد. عملیات ساختمان این سد از سال ۱۳۷۶ شروع شده واین سازه در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری رسیده است.
ظرفیت مخزن این سد ۱۵ میلیون متر مکعب بوده ولی هم اکنون به دلیل رسوب زیاد این حجم به دو میلیون متر مکعب کاهش یافته که باید برای لایروبی آن اعتباری در نظر گرفت.
سد کوثر(تنگ دوک) در فاصله ی ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر دوگنبدان در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید.
این سد سالانه آب آشامیدنی ۲۰ شهرستان و دو هزار روستای استان های هرمزگان ، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر را تامین می کند.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13023 0
هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ايمنی http://golmoradi.net/?p=13020 http://golmoradi.net/?p=13020#respond Sat, 29 Sep 2018 18:23:43 +0000 http://golmoradi.net/?p=13020 ...]]> هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ايمنی، روز تجليل و پاسداشت جايگاه انسان هايی كه از جنس ايثار، شهامت و شهادتند بر همگان بويژه همكاران گرامی حوزۀ آتش‌نشانی مبارك باد.

فرشته های نجاتی كه آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانه می كشد تا آتش سوزان و سوزندۀ حوادث را در زندگی خلق خاموش كنند.

جوانمردی و ايثارگری آتش‌نشانان در نوع كار و عملكرد آن ها مشهود است زيرا در حوادث، زمانی كه همگان از حادثه می گريزند اين آتش‌نشانان هستند كه به دل حادثه می زنند تا جان و مال مردم را از حوادث نجات دهند.

بر كسی پوشيده نيست كه حميّت و از جان‌گذشتگی پرسنل سازمانهای آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری ها و دهياری ها، سازمانها و شرکتها جاری و ساری است و در فداكاری هاي همكاران فقيد و حماسه ساز اين سازمان‌ها تبلور داشته است.

اينجانب ضمن تقدير و تشكر از خدمات شبانه‌روزی آتش‌نشانان، روز آتش‌نشانی و ايمنی را صميمانه تبريك عرض کرده و آرزوی توفيق و سلامتی را برای كليۀ آتش‌نشانان فداكار از خداوند متعال خواستارم.

علی گلمرادی
نماینده مجلس
۷ مهرماه ۱۳۹۷

]]>
http://golmoradi.net/?feed=rss2&p=13020 0